WEC – Nürburgring: wymarzony wynik dla Porsche

Porsche nie mogło liczyć na lepszy wynik na torze Nürburgring, skoro niemiecka marka zdobyła dublet. Wyścig nie odbył się jednak bez problemów dla 919 Hybrid.

opublikowany 31/08/2015 à 11:02

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

WEC – Nürburgring: wymarzony wynik dla Porsche

Porsche zdominował 6-godzinny tor Nürburgring, zdobywając dublet za kierownicą 919 Hybrid Bernharda-Hartleya-Webbera z numerem 17, przed numerem 18 na torze Dumas-Jani-Lieb. O zwycięstwie zadecydował prosty problem z czujnikiem paliwa co zmusiło drugiego LMP1 do trzykrotnego zjazdu do boksów w celu przyjęcia kar. Zwycięska załoga spotyka się teraz ponownie Do liderów Tréluyera-Fässlera-Lotterera traci 17 punktów który stanął na ostatnim stopniu podium.

Początek wyścigu był jednak korzystny dla samochodu z numerem 18, który wystartował z pole position, podczas gdy siostrzany samochód musiał zjechać do boksów, aby wymienić przedni zderzak. Często byliśmy blisko zwycięstwa i w końcu się udało., cieszył się Timo Bernhard. „Miałem dobry start, ale straciłem pozycję podczas (pierwszego) pełnego żółtego toru z samochodem prowadzącym z powodu tylnych znaczników. W pewnym momencie samochód stał się trudny w prowadzeniu, ponieważ doznał uszkodzenia przodu, więc zdecydowaliśmy się przewidzieć nasz postój na 24. okrążeniu, aby zmienić przód. Oczywiście wykorzystaliśmy pecha siostrzanego samochodu, aby objąć prowadzenie, ale mimo to wykonaliśmy dobrą robotę. »

Morale było oczywiście niższe w przypadku Porsche nr 18, które miało wszystkie karty w ręku, aby wygrać bez tego problemu, powodującego utratę kilku minut. „Problemy techniczne i kary, które po nich nastąpiły, są dla nas ogromnym rozczarowaniem”.– przyznał Romain Dumas. „Drugie miejsce to wspaniały wynik, biorąc pod uwagę okoliczności i jest bardzo ważne dla Mistrzostw Producentów. Mogliśmy wrócić do czołówki tylko dlatego, że przez cały weekend byliśmy konkurencyjni, a częściowo było to zasługą naszej mechaniki. »

Na koniec 33-godzinnego toru Nürburgring Porsche ma 6 punkty przewagi nad Audi. Producent ze Stuttgartu zdobył także kolejny dublet w GTE Pro.

Zapoznaj się z analizą 6-godzinnego toru Nürburgring przeprowadzoną przez naszych specjalnych korespondentów w numerze 2027 AUTOhebdo, dostępnym od poniedziałku wieczorem w wersji cyfrowej na wszystkich platformach oraz od środy w kioskach.

0 Zobacz komentarze)