WEC – Porsche dominuje w kwalifikacjach w Szanghaju

Porsche po raz kolejny zdominowało kwalifikacje WEC, zajmując pierwsze miejsca w wyścigu 6-godzinnym w Szanghaju.

opublikowany 31/10/2015 à 07:47

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

WEC – Porsche dominuje w kwalifikacjach w Szanghaju

919 Hybrid po raz kolejny będzie w czołówce na starcie wyścigu 6 godzin w Szanghaju (Chiny). Brendon Hartley i Mark Webber ustanowili średni czas 1”42, zajmując 719. miejsce w czołówce mistrzostw, pokonując siostrzany samochód prowadzony przez Romaina Dumasa i Marca Lieba o ponad siedem dziesiątych.

Audi traci ponad sekundę, Lucas di Grassi i Loic Duval zajmując trzecie miejsce w R18 e-tron quattro z numerem 8, poprzedzając numer 7 zakwalifikowany przez Benoîta Tréluyera i Marcela Fässlera. Les Toyota TS 040 Hybrid trzy sekundy od pole position.

W LMP2 tak Ligier nr 2 JS P26 z G-Drive Racing prowadzony przez Juliena Canala i Sama Birda, którzy ustanowili punkt odniesienia w tej kategorii ze średnim czasem okrążenia 1'52"763, czyli o sześć dziesiątych przewagi Oreca 05 KCMG przez Howsona-Bradleya-Tandy'ego.

AF Corse zdominował kwalifikacje w GTE Pro. Ferrari Numer 51 z Bruni-Vilander był najszybszy ze średnią 2’02”243, wyprzedzając siostrzany samochód nr 71 z Rigon-Calado o dwie dziesiąte. Aston Martin pociesza się w GTE Am, zajmując pierwszy rząd z numerem 98 Lamy-Dalla Lana poprzedzającym numer 96 w Griffin-Hall.

Start wyścigu 6 Hours of Shanghai odbędzie się w najbliższą niedzielę, 1 listopada o godzinie 4:XNUMX (czasu francuskiego).

Film z kwalifikacji do 6-godzinnego wyścigu w Szanghaju

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz