WEC – Porsche było najsilniejsze na torze Nürburgring

Porsche zdobywa podwójną bramkę w 6. godzinie toru Nürburgring, wygrywając numer 17 Webber-Bernhard-Hartley przed numerem 18 Dumas-Jani-Lieb.

opublikowany 30/08/2015 à 19:07

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

WEC – Porsche było najsilniejsze na torze Nürburgring

Porsche zdobywa drugi dublet z rzędu po tym uzyskanym o godz 24 godziny Le Mans wygrywając 6-godzinny wyścig na torze Nürburgring (Niemcy). 919 Hybrid nr 17 Bernharda-Hartleya-Webbera wykorzystało obawy dotyczące zużycia paliwa przez siostrzany samochód, wielokrotnie karany, aby objąć prowadzenie w wyścigu i nigdy nie odpuścić. Pomimo serii „stop & go” zawodnik Dumas-Lieb-Jani z numerem 18 zdołał powrócić na 2. pozycję, pozbywając się Audi w ostatniej godzinie.

R18 e-tron quattro nr 7 firmy Fässler-Lotterer-Tréluyer zajmuje podium przed modelem nr 8 Di Grassi-Duval-Jarvisa. Obydwa Audi toczyły nieustanną walkę o honorowe miejsca, nie mogąc się oprzeć powrotowi drugiego 919 Hybrid.

KCMG zdominowało LMP2 dzięki Howson-Tandy-Bradley Oreca 05 i z łatwością wygrał przed Ligierem JS P2 z G-Drive Racing, numerem 26 na Bird-Rusinov-Canal poprzedzającym numer 28 na Derani-Yacaman-Gonzalez. Morgan z Zespołu SARD Morand z Webb-Ragues-Hamilton iAlpine A450b firmy Panciatici-Chatin-Capillaire zamyka pierwszą piątkę w tej kategorii.

Porsche zdominowało także GTE Pro, zdobywając również podwójną liczbę punktów, uzyskując numer 911 91 RSR Lietz-Christensena i numer 92 Pilet-Makowieckiego. Weekend będzie jednak znacznie trudniejszy dla AF Corse. Jeśli włoska drużyna uratuje podium dzięki Ferrari nr 71 Rigon-Calado, zauważyła Zawodnik nr 51 z Bruni-Vilander, będący przed weekendem liderem w swojej kategorii, napotkał wiele problemów.

Walka o zwycięstwo w GTE Am była bardziej niepewna, ale zakończyła się sukcesem Ferrari nr 72 firmy SMP Racing który wygrał z Shaytarem-Bertolini-Basowem.

Zapoznaj się z analizą 6-godzinnego toru Nürburgring przeprowadzoną przez naszych specjalnych korespondentów w numerze 2027 AUTOhebdo, dostępnym od poniedziałku wieczorem w wersji cyfrowej na wszystkich platformach oraz od środy w kioskach.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz