WEC – Silverstone, chrzest bojowy dla Lotusów T128

Zespół bierze udział w otwarciu Długodystansowych Mistrzostw Świata na dwóch nowych Praga T128 LM P2 spełniających specyfikacje techniczne z 2014 roku.

opublikowany 09/04/2013 à 17:12

Artykuł wstępny

0 Zobacz komentarze)

WEC – Silverstone, chrzest bojowy dla Lotusów T128

Odkryją warunki wyścigowe. Lotus Praga LM P2, pływający pod niemiecką banderą, w najbliższy weekend podczas 6-godzinnego wyścigu na Silverstone, podczas otwarcia mistrzostw świata, dołączy do dwóch nowych samochodów.Wytrzymałość (WEC): Praga T128. Te dwa nowe pojazdy, należące do kategorii LM P2, zaprezentowane podczas oficjalnych testów WEC na torze Paul-Ricard, charakteryzują się tym, że spełniają specyfikacje techniczne, które wejdą w życie w 2014 roku.

Załoga samochodu numer 31 będzie składać się z Kevina Weedy i byłego kierowcy Formuła 1 Vitantonio Liuzzi. Począwszy od końca sezonu zapracowany w Japonii James Rossiter ustąpi miejsca doświadczonemu Christophe’owi Bouchutowi. „Po czterech latach w ALMS i zdobyciu dwóch ostatnich tytułów, oto kolejna dobra okazja, aby w tym roku pracować z Lotusem”– skomentował Isérois. „Bycie częścią pierwszego wyścigu Lotus T128 i otwarcia FIA WEC na Silverstone jest po prostu fantastyczne. Te mistrzostwa stanowią punkt odniesienia dla wyścigów wytrzymałościowych, a od 2012 roku moim celem jest udział w nich. »

„Wszyscy w Lotusie są bardzo profesjonalni i panuje przyjazna atmosfera, co naprawdę doceniam”, kontynuuje Christophe Bouchut. „Jestem szczęśliwy, że mogę dzielić kierownicę z tak dobrymi kolegami z zespołu, jak Tonio Liuzzi i Kevin Weeda, z którymi, jestem pewien, wykonamy bardzo dobrą robotę. Nie mogę się doczekać, aż będę na Silverstone i będę mógł poprowadzić Lotus T128?. Numer 128 Lotus Praga T32 zostanie powierzony na cały sezon Thomasowi Holzerowi, Dominikowi Kraihamerowi i Janowi Charouzowi.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz