FIA GT – HTP cieszy się kolejnym sukcesem na Słowacji

Andreas Simonsen i Sergei Afanasiev zwyciężyli w wyścigu mistrzowskim na pokładzie swoich Mercedesów SLS AMG GT3. Zwycięzca w niedzielę rano duet Loeb-Parente nie przejechał okrążenia.

opublikowany 18/08/2013 à 15:24

Zwycięzca rundy kwalifikacyjnej dzisiejszego ranka w Pro-Am, the Mercedes SLS AMG GT3 nr 2 duetu Andreasa Simonsena i Sergueïa Afanasiewa, wystawiony przez HTP Gravity Charouz, odniósł ogólne zwycięstwo na Słowacji podczas wyścigu o mistrzostwo. Po Alon Day i Maximilian Buhk w Zandvoort, który nie dotarł do mety w niedzielne popołudnie, jest to drugie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej przypisane HTP. Za samochodem marki z gwiazdą podążają trzy Audi z belgijskiego zespołu Audi Club Team WRT, które tym samym zdobywają hat-tricka w Pro-Cup. W samochodzie z numerem 12 René Rast i Niki Mayr-Melnhof dojechali do mety przed liderami mistrzostw, Laurensem Vanthoorem i Stéphane Ortelli, którzy jeździli Audi z numerem 11. Duet Franka Stipplera? Edward Sandström, zgłoszony z numerem 13, zajął 4. miejsce i ponownie stracił ważne punkty w mistrzostwach po tym, jak na ostatnim okrążeniu wyścigu został wyprzedzony przez siostrzany samochód, co zwiększyło jego przewagę w czołówce debat.

Startujący z pole position, Sébastien Loeb był zaskoczony skradzionym startem Stéphane’a Ortelliego, który został przejechany i lekko uderzył w Lamborghini LP560-4 nr 24 pary Kox-Rosina. Lekkie dotknięcie, które spowoduje przebicie i które może spowodować podpalenie przodu McLaren MP4-12C nr 9, obracający nadzieje dziewięciokrotnego mistrza świata w popiół WRC od pierwszych sekund wyścigu. Orzeźwiony po zwycięstwie w niedzielny poranek Alzatczyk, kojarzony z bardzo szybkim Alvaro Parente, i jego drużynie nie oszczędził długo pecha? W McLarenie z numerem 10 Mike Parisy i Andreas Zuber nie mogli zająć lepszego miejsca niż 7.