Producenci wybrani do Pucharu Świata FIA GT

Ujawniono listę producentów wybranych do Pucharu Świata FIA GT w Makau.

opublikowany 11/09/2015 à 17:58

Tulisa

0 Zobacz komentarze)

Producenci wybrani do Pucharu Świata FIA GT

Międzynarodowa Federacja Samochodowa opublikowała lista producentów dopuszczonych do Pucharu Świata FIA GT rozgrywane w Makao (Chiny) w dniach 19–22 listopada: Aston Martin (Vantage), Audi (R8 LMS ultra), McLaren (MP4-12C), Mercedes (SLS AMG) i Porsche (911 GT3) to 5 marek wybranych do tego sprinterskiego wyścigu, w którym na każdy samochód zostanie zgłoszony tylko jeden kierowca. Lista zgłoszeń będzie ograniczona do 28 uczestników.

„To wynik dwóch sukcesów: koncepcji GT3 stosowanej w większości mistrzostw na całym świecie w połączeniu z legendarnym Grand Prix Makau… Wyścig będzie miał globalny wpływ, a widowisko zapowiada się wspaniale w tym formacie”– zachwycił się Christian Schacht, przewodniczący Komisji GT w FIA.

Zespoły mają czas do 25 września na nawiązanie kontaktu z kierowcami. Pełna lista zostanie ogłoszona 7 października w Makau. GP Makau odbędzie się w tym sezonie bez udziału WTCC.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz