Nie żyje trzykrotny mistrz NASCAR Cale Yarborough

Cale Yarborough, członek Galerii Sław NASCAR i trzykrotny mistrz tego sportu, zmarł w tę niedzielę w wieku 84 lat.

opublikowany 31/12/2023 à 16:39

Doriana Grangiera

1 Zobacz komentarze)

Nie żyje trzykrotny mistrz NASCAR Cale Yarborough

© Getty Images

Legenda o NASCAR opuścił nas w ten sylwestrowy wieczór. Cale Yarborough, trzykrotny mistrz NASCAR, zmarł w niedzielę, 31 grudnia. Miał 84 lata.

Cale Yarborough czterokrotnie wygrał Daytona 500 i pięć razy Southern 500 – liczby te plasują go na drugim miejscu na liście wszechczasów w każdym z tych wydarzeń. Jego trzy tytuły Cup Series zdobywał kolejno od 1976 do 1978; więcej tytułów z rzędu zdobył jedynie Jimmie Johnson, który zdobył pięć koron z rzędu w latach 2006–2010. Yarborough i Johnson zajmują szóste miejsce w tej dyscyplinie z 83 zwycięstwami każdy. W 2012 roku został wprowadzony do Galerii Sław NASCAR.

Amerykanin na zawsze jest związany z historycznym torem Darlington Raceway, torem położonym w hrabstwie od miejsca, w którym zadebiutował w dużej lidze. Darlington uhonorował Cale'a Yarborough w 2016 roku, poświęcając jego imieniu garaż, do którego wkradł się w młodości.

„Cale Yarborough był jednym z najzacieklejszych zawodników, jakich NASCAR kiedykolwiek widział, powiedział Jim France, prezes i dyrektor generalny NASCAR. Połączenie talentu, odwagi i determinacji wyróżniało go spośród rówieśników, zarówno na torze, jak i w księgach rekordów. Był szanowany i podziwiany zarówno przez zawodników, jak i fanów, a za kierownicą traktora czuł się równie dobrze, jak za kierownicą samochodu seryjnego. W imieniu mojej rodziny i NASCAR składam najszczersze kondolencje rodzinie i przyjaciołom Cale'a Yarborough. »

CZYTAJ TAKŻE > Czarny notatnik – Jabouille, Block, Breen… Opuścili nas w 2023 roku

Doriana Grangiera

Młody dziennikarz tęskniący za sportem motorowym z przeszłości. Wychowany na wyczynach Sébastiena Loeba i Fernando Alonso.

1 Zobacz komentarze)

Kontynuuj czytanie na te tematy:

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

1 Uwagi)

01 o 01:2024

Pomnik sportów motorowych Yankee z mojej młodości, kiedy byłem bardzo młodym abonentem Sport Auto. RIP, Cale Yarborough!

1

Aby napisać komentarz