Tyler Reddick mocno wygrywa w COTA

Reddick był w stanie pokrzyżować wszystkie pułapki wyścigu szosowego rozgrywanego na torze COTA w Austin i wygrać po 3 dogrywkach.

opublikowany 27/03/2023 à 01:55

Gautier uspokaja

Tyler Reddick zapewnia 23XI Racing wspaniałe zwycięstwo © NASCAR

Tyler Reddick wygrywa po 3:30 wyścigu, przed Kylem Buschem, który fantastycznie rozpoczął sezon w barwach Richard Childress Racing i William Byron.

Jimmie Johnson nie zachowa trwałych wspomnień z udziału w COTA, ponieważ został wykluczony z wyścigu z 2th okrągły. Runda, o której trzeba zapomnieć i nadzieja, że ​​poradzi sobie znacznie lepiej podczas dwóch kolejnych występów w mieście w Chicago i na Monster Mile w Dover, jego ulubionym torze.

Jimmie Johnson wciąż musi poczekać na 84. zwycięstwo © NASCAR

Bubba Wallace wyróżnił się nieco później, wpadając na mieliznę na Kyle'u Larsonie. Wygląda na to, że kierowca 23XI Racing po prostu zapomniał zahamować i przyznał prasie, że na miejscu swojego szefa od razu by strzelił... William Byron zachował zimną krew i ciężką nogę, aby pierwszy segment zakończyć na prowadzeniu.

Druga sekcja była bardziej płynna i po pierwszej fazie pit stopów pod zieloną flagą Tyler Reddick, stosując strategię naprzemienną, objął prowadzenie i otworzył niewielką przewagę nad Austinem Dillonem i wygrał.

Na 40. okrążeniu wyścig został zneutralizowany ze względu na krótką sesję czyszczenia toru. Limity torów są w NASCAR bardzo niejasną koncepcją, a tor stał się nieprzejezdny po wyrzuceniu brudu. Wyścig został wznowiony i znaleźliśmy Williama Byrona i Tylera Reddicka, dwóch silnych zawodników zawodów, na czele, przed Rossem Chastainem i Alexem Bowmanem. Następnie Kyle Larson stracił 2 okrążenia z powodu zepsutego lewego tylnego zawieszenia. Wygląda na to, że pech nie chce odpuścić kierowcy Hendricka, który od początku sezonu miał totalnego pecha.

Na 15 okrążeń przed końcem Brad Keselowski popełnił kolejny błąd i pozostał na trawie, co spowodowało wywieszenie żółtej flagi. Kimi Raïkkönen ominął pit stop i po ponownym uruchomieniu znalazł się na 4. pozycji. Chastain został wyeliminowany na pierwszym zakręcie i pozostał unieruchomiony na torze, powodując kolejną neutralizację.

Reddick wznowił wyścig na 7 okrążeń, co było nową okazją do zobaczenia aż 8 samochodów na bieżąco podczas hamowania na pierwszym zakręcie! Zaskoczył go Byron, który objął prowadzenie. Obaj mężczyźni powiększyli przewagę nad ścigającymi i mogli rozpocząć zaciętą walkę o zwycięstwo, które zasługiwałoby na remis. Ale potrzebny jest zwycięzca, a Austin Dillon był odpowiedzialny za wywołanie małego napięcia poprzez przebicie i spowodowanie ostatecznej neutralizacji.

Po ponownym uruchomieniu Kyle Busch zaskoczył Williama Byrona i zajął drugie miejsce za Reddickiem, ale wszystko trzeba było zrobić od nowa, ponieważ Ryan Blaney i Ryan Preece zasiali gruz na torze, co doprowadziło do drugiej dogrywki, która wymagała trzeciej! Już 4 z 6 wyścigów w tym sezonie zakończyło się po dogrywce... wielka moda sezonu 2023.

Ta trzecia dogrywka była właściwa i Tyler oparł się atakom Kyle'a Buscha i Williama Byrona, aby wygrać.

A nasi Road Ringers, luksusowi pracownicy tymczasowi specjalizujący się w wyścigach drogowych? Świetny lider na starcie wyścigu Jordan Taylor, który po wyjątkowych kwalifikacjach wystartował z 4. miejsca, wrócił na szczyty i zajął 24. miejsce. Jenson Button poprowadził mądry i dość anonimowy wyścig, ale ostatecznie zajął bardzo dobre 18. miejsce. Kimi Raïkkönen dmuchał na zimne i gorące, przemieszczając się pomiędzy tylną częścią stawki a przodem, aby zająć 29. miejsce.