F4 Francja: Odwrotna pozycja Peugeota, nowy lider Giusti

Podobnie jak na torze Spa-Francorchamps, Enzo Peugeot wygrał drugi wyścig rozgrywany na odwróconej pozycji startowej, w tę sobotę niedaleko Walencji. Alessandro Giusti skorzystał z okazji i przejął kontrolę nad mistrzostwami od Hugh Bartera.

opublikowany 17/09/2022 à 16:55

Jeremy’ego Satisa

Drugie zwycięstwo w sezonie Enzo Peugeota w F4 France. © Paul Vaicle / DPPI

Zmiana lidera w F4 France! Podczas gdy Hugh Barter prowadził w mistrzostwach od pierwszej rundy, Alessandro Giusti właśnie przejął od niego prowadzenie w F4 France. Tricolore, członek Akademii debiutantów AUTOhebdo, rzeczywiście zajął 5. miejsce i zdobył punkty za 4. miejsce, ponieważ Australijczyk (4.) jest wyraźnie obecny w mistrzostwach w ten weekend, po tym jak jeździł już po tym torze w hiszpańskiej F4 na początku roku.

Ten sprinterski wyścig wygrał debiutant Enzo Peugeotpo doskonałym odparciu ataków Jeronimo Berrio i Elliotta Vayrona, którzy towarzyszyli mu na podium. Podobnie jak w pierwszym wyścigu, samochód bezpieczeństwa odegrał dużą rolę w drugim wyścigu. Samochód bezpieczeństwa interweniował po raz pierwszy po wypadku Matteo Villagomeza, a następnie powrócił kilka minut później, gdy Edgar Pierre i Pierre-Alexandre Provost kontynuowali rehabilitację. Wreszcie wyprawa Antoine’a Fernande’a do żwirowni doprowadziła do trzeciego zjazdu z SC… Wyścig 1 odbędzie się w tę niedzielę do 9h50