F4 UAE, Abu Zabi – Nakamura-Berta ukarany, zwycięstwo Doriane Pin!

Początkowo drugi w pierwszym wyścigu w Abu Zabi w tę sobotę Doriane Pin odziedziczył zwycięstwo po nałożeniu kary na Keana Nakamurę-Bertę.

opublikowany 10/02/2024 à 20:45

Walenty GLO

Doriane Pin dziedziczy zwycięstwo w C1 w Abu Zabi. © Prema

• Aktualizacja w sobotę 10 lutego o 20:45: Kean Nakamura-Berta został ukarany pięciosekundową karą za kradziony start. Zwycięstwo zatem należy do Dorjan Pin, który po raz pierwszy wygrywa w F4 ZEA!
  • Doriane Pin (Prema Racing) miała bardzo piękną sobotę w Abu Zabi. Kilka godzin po zdobyciu pierwszego pole position w Formule 4 w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w Yas Marina, 20-letnia Francuzka ukończyła pierwszy wyścig spotkania ZEA na 1. miejscu. Jego pierwsze podium w mistrzostwach przerodziło się tego wieczoru w pierwsze zwycięstwo. Kean Nakamura-Berta (Mumbai Falcons), pierwszy pod szachownicą, został ukarany pięciosekundową karą za lekkie wyprzedzenie startu i spadł na piąte miejsce.
  • Enzo Deligny (R-Ace GP) również skorzystał z tej kary, awansując na czwarte miejsce.
  • Wydarzenie upłynęło pod znakiem starcia dwóch faworytów do tytułu już od pierwszych hektometrów. Freddie Slater i Keanu Al Azhari zostali zmuszeni do przejścia na emeryturę.
  • Wyścig 2 zaplanowano na niedzielę o godzinie 7:3 czasu francuskiego, a wyścig 11, ostatnia impreza sezonu zimowego, rozpocznie się o godzinie 10:XNUMX.