C1 – Sette Câmara zwyciężczyni w wielkim stylu w Abu Zabi

Sérgio Sette Câmara po długim wyścigu w Yas Marina zbliża się do drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej. Nobuharu Matsushita i Guanyu Zhou uzupełniają podium.

opublikowany 30/11/2019 à 17:06

Medhiego Casauranga

Wydaje się, że Sérgio Sette Câmara (Dams) spędza idealny weekend w Abu Zabi. Brazylijczyk, niezadowolony z piątkowego pole position, w sobotę 30 listopada z pełnym przekonaniem wygrał Długi Wyścig na torze Yas Marina.

Aktualny pilotażowy test i rozwój oprogramowania McLaren zbiera swoje drugie zwycięstwo w dyscyplinie awansowej. Sukces ten udało się osiągnąć pomimo trudnego startu. Trzeci po pierwszym okrążeniu fan Ayrtona Senny pozbył się Calluma Ilotta (Charouz) i Louisa Delétraza (Carlin) po legalnym pit stopie.

Drugie miejsce zajął Nobuharu Matsushita (Carlin). Guanyu-Zhou (UNI-Virtuosi) zajął trzecie miejsce dzięki wyprzedzeniu na niewielką odległość przed metą Louisa Delétraza (Carlin), który miał wówczas problemy z oponami.

Symboliczna stawka tego finału dotyczy Bliskiego Wschodu stanowisko wicemistrzaNicholas Latifi (Dams, przyszły pilot Williams en F1 w 2020 r. i dopiero na 7. miejscu) ma zaledwie dwa punkty przewagi nad Sérgio Sette Câmarą i 10 punktów nad Lucą Ghiotto (UNI-Virtuosi, 6. miejsce).

Tytuł, Nycka de Vriesa (ART Grand Prix) uplasowało się na piątym miejscu. Giuliano Alesi (Trident) zbiera punkty z ósmej pozycji, przed debiutantem Mick Schumacher (Prema). To znaczy, że Francuz będzie miał szansę wystartować z pole position Niedziela w wyścigu sprinterskim na odwróconej siatce (start o 10:30)