Callum Ilott zdobywa swoje pierwsze pole position na Monzy

Brytyjska Akademia Kierowców Ferrari zdobyła pole position w wyścigu głównym FIAF2 na torze Monza.

opublikowany 06/09/2019 à 17:56

Pierre Tassel

Jako gość sesji na trudnym torze w deszczu Callum Ilott (Sauber Junior Team by Charouz) zdobył swoje pierwsze pole position FIA F2.

Brytyjczyk, który szybko znalazł się na szczycie rankingu z pierwszą referencją w 1’33”887, nigdy nie został złapany, jedynie do niego podszedł Guanyu-Zhou (Uni-Virtuosi) i Nikita Mazepin (ART Grand Prix) o jedną dziesiątą.

Lider mistrzostw Nycka de Vriesa (ART Grand Prix) ogranicza szkody zajmując czwarte miejsce, będąc jednocześnie najbliższym rywalem Nicholas Latifi (DAMS) zajmuje dopiero 7. miejsce. Jutro do głównego wyścigu Giuliano Alesi (Trident) wystartuje z 12. pozycji.

Sesja została dwukrotnie zneutralizowana czerwoną flagą po wyjściu Nobuharu Matsushity (Carlin) na Variante Della Roggia, zanim to Tatiana Calderon (Arden) była zaskoczona Variante Ascari, powodując drugą czerwoną flagę tuż po wznowieniu sesji .

Kolumbijczykowi nie udało się uzyskać czasu mieszczącego się w granicach 107% pola position, a jedynym odniesieniem było okrążenie w czasie 1:46”667, a 107% w czasie 1:40”459.

Pierwszy wyścig weekendu w FIA F2 zaplanowano na jutro o 16:45.