F2 – C2: Markelov wygrywa na Red Bull Ring

Rosyjski kierowca odniósł swój drugi sukces w sezonie, wyprzedzając Alexandra Albona i Olivera Rowlanda.

opublikowany 09/07/2017 à 11:12

Jeremy’ego Satisa

Zaczynając od bieguna odwrotnego, Artem Markelov uniknął różnych incydentów, które miały miejsce na pierwszych okrążeniach, począwszy od Ralpha Boschunga, który wystartował jako drugi, utknął na starcie i został potrącony przez Raffaele Marciello, co wiązało się z uruchomieniem samochodu bezpieczeństwa.

Po wznowieniu lider mistrzostw, Charles Leclerc, został zmuszony do przejścia na emeryturę po kontakcie ze swoim kolegą z drużyny Antonio Fuoco. Markelow nigdy się tym nie martwił Albon który musiał bronić Rowlanda przez cały wyścig.

Luca Ghiotto zajął 4. miejscee po wspinaniu się od 14e miejsce. Antonio Fuoco zajął 5e przed Jordanem Kingiem. 7e do flagi z szachownicą, Nicholas Latifi otrzymał 5 sekund kary, spadając do 8e miejsce i zaoferował swoje stanowisko Normanowi NATO, który zaczął jako ostatni.