Antonelli wkrótce przetestuje z Mercedesem

Młody protegowany Mercedesa, Andrea Kimi Antonelli, będzie jeździł jednomiejscowym samochodem tej gwiazdy 16 i 17 kwietnia na torze Red Bull Ring.

opublikowany 01/04/2024 à 17:28

Michaela Duforesta

1 Zobacz komentarze)

Antonelli wkrótce przetestuje z Mercedesem

©DPPI

Aktualnie dziewiąty w mistrzostwach Formuła 2, Andrea Kimi Antonelli odkryje Mercedes F1 na torze Grand Prix Austrii. Regulaminu Mercedes jest upoważniony do wystawienia a jednomiejscowy roku 2022, pierwszego sezonu obowiązywania aktualnych przepisów technicznych. Pierwsza podróż w Formuła 1 co następuje w wieku zaledwie 17 lat. Aktualny mistrz FRECA skorzysta z dwóch dni jazdy, zanim w następnym tygodniu uda się do Barcelony na testy F2.

Włoch dołączy do dwóch mistrzów świata, którzy w wieku zaledwie 1 lat prowadzili samochód Formuły 17. Nico Rosberg po raz pierwszy testował a Williams F1 w 2002 roku i Max Verstappen objął kierownicę Toro Rosso w ramach Grand Prix Japonii w 2014 roku, na kilka miesięcy przed swoim debiutem w najwyższej klasie.

Niemiecki zespół ma skomplikowany początek sezonu ze swoim W15 i musi także znaleźć jego następcę Lewis Hamilton, wyjeżdżając do Stabilny Ferrari w 2025 roku. Choć startował w przedsionku Formuły 1, Antonelli jest jednym z kandydatów na to miejsce. Toto Wolff, szef Mercedesa F1, chce jednak zachować w tej kwestii większą ostrożność, po przyznaniu się, że „za dużo mówił” przez Antonelliego.

1 Zobacz komentarze)

Kontynuuj czytanie na te tematy:

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

1 Uwagi)

Yves-Henri RANDIER

02 o 04:2024

Może Prima Aprilis? A może prawdziwe informacje?

1

Aby napisać komentarz