Wyścig 1: Pierwsze zwycięstwo w roku Armstronga i DAMS

Nowozelandzki kierowca wygrał pierwszy sprinterski wyścig weekendu Formuły 2 w Arabii Saudyjskiej, zapewniając francuskiemu zespołowi DAMS pierwszy sukces w tym roku.

opublikowany 04/12/2021 à 14:26

Jeremy’ego Satisa

To wyjdzie na dobre francuskiemu zespołowi DAMS. Odnosząc pierwsze zwycięstwo w sobotnim spotkaniu w Jeddah, Marcus Armstrong (DAMS) zapewnił sobie swój pierwszy sukces w Formuła 2w tym samym czasie odblokował licznik dla swojej tegorocznej drużyny DAMS, która nie wygrała od rundy Silverstone z Danem Ticktumem w 2020 roku.

Startując z drugiego miejsca na starcie, Kiwi pokonał polemana Liama ​​Lawsona (Hitech) na pierwszym zakręcie. Po interwencji samochodu bezpieczeństwa podczas pierwszych trzech okrążeń, w wyniku kolizji Guilherme Samaia (Charouz) z Marino Sato (Trident), Nowozelandczyk doskonale poradził sobie z ponownym uruchomieniem, utrzymując dobrą przewagę przez cały wyścig około sekundy i połowa.

Choć sądził, że ugruntuje swoją pozycję dobrego menadżera, wszystko trzeba było powtórzyć pięć okrążeń przed końcem, kiedy zjazd z toru Theo Pourchaire (ART Grand Prix) doprowadziło do pojawienia się nowego samochodu bezpieczeństwa. Jednak pomimo ciągłego nacisku ze strony swojego rodaka Liama ​​Lawsona na ostatnim okrążeniu Armstrong utrzymał zwycięstwo, wyprzedzając bilet Hitech Lawson-Vips.

Podążaj za usterką

Rozczarowanie było jednak ogromne dla Théo Pourchaire (ART Grand Prix). Autor wspaniałego wyścigu, w wyniku którego wspiął się na 6. pozycję, Francuz został zmuszony do wycofania się z wyścigu po uderzeniu samochodem w ścianę na 22. zakręcie. Zdjęć nie pokazano, ale wydaje się, że Habs stracili kontrolę nad pojazdem. jednomiejscowy przy hamowaniu wspomagającym. Dlatego też Habs będą musieli wystartować z tyłu w wyścigu 2 (19:30) w tę sobotę wieczorem.

Od tego czasu Francuz nie był jedynym wielkim przegranym wyścigu Guanyu-Zhou (UNI-Virtuosi), wicemistrzostwoOskar Piastrí . , , , , , , , , , , , , ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, , w mistrzostwach, na trzecim okrążeniu uległ kolizji z Christianem Lundgaardem (ART Grand Prix). Chińczyk musiał zjechać do boksów, aby zmienić przednie skrzydło i wystartował z ostatniej pozycji, z dala od peletonu i Oscara Piastriego. Skończył na 17. miejscu. Australijczyk zakończył swój wyścig nr 1 na 9. pozycji, bez najmniejszego punktu, ale z pewnością startu z pierwszego rzędu w wyścigu 2, za Bentem Viscaalem (Trident).