Daniel Ticktum wygrywa wyścig 1 przed Jüri Vipsem

W sobotę w Soczi Brytyjczyk Daniel Ticktum (Carlin) odniósł swoje drugie zwycięstwo w sezonie. Oscar Piastri i Guanyu Zhou nie zdobyli punktów.

opublikowany 25/09/2021 à 16:47

Jeremy’ego Satisa

Drugie zwycięstwo w F2 w tym roku Dana Ticktuma. © Sebastiaan Rozendaal / Holenderska Agencja Fotograficzna / DPPI

Początkowo zaplanowany na godzinę 9:30 w tę sobotę rano, wyścig 1 z Formuła 2 ostatecznie nastąpiło o 15:45. Na wysychającym torze start nastąpił na piętnaście minut przed końcem dwóch poważnych incydentów, które dotknęły dwóch kierowców UNI-Virtuosi podczas okrążenia startowego. Felipe Drugovich padł ofiarą poważnego wypadku jednomiejscowy uderzył w obie strony toru, podczas gdy jego kolega z drużyny Guanyu-Zhou, w walce o mistrzostwo, w nic nie trafił, ale obrócił się i nie miał już szans na ucieczkę.

W rezultacie sędziowie toru zdecydowali, że odbędą się dwa okrążenia formujące i start płynny, aby umożliwić kierowcom rozgrzanie opon i utrzymanie ich w jak największym stopniu ciepłym. Przepis ten pozwolił Danielowi Ticktumowi (Carlin), opiekunowi pole position, jak najlepiej zarządzać startem, pomimo presji ze strony Jüriego Vipsa (Hitech) i Liama ​​Lawsona (Hitech) na pierwszych okrążeniach. Na trzeciej pozycji Nowozelandczyk został zmuszony do wycofania się po popełnieniu błędu, a Brytyjczyk miał mnóstwo czasu na ucieczkę, pozostawiając Vipsa w tyle i zapewniając sobie drugie zwycięstwo w roku.

Wielkie ramiona w trudnej sytuacji

Pomiędzy błędem Zhou podczas okrążenia startowego a jego brakiem udziału w wyścigu, lider mistrzostw Oskar Piastrí . , , , , , , , , , , , , ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, , miał ten luksus, że mógł powiększyć przewagę. Australijczyk startujący z 9. pozycji nie był w stanie wykorzystać swojej przewagi pod ciężarem błędu, który kosztował go trzy miejsca. Ostatecznie zajął 10. miejsce, ale nie zdobył żadnych punktów. Status quo zatem na szczycie mistrzostw. Dobra operacja to zasługa Roberta Shwartzmana (Prema). Rosjanin na swoim ojczystym terenie zajął 3. miejsce i odebrał obu mężczyznom dziesięć punktów. Teraz powrócił do jedenastu małych jednostek, za Zhou, obecnym drugim w mistrzostwach.

Ze swojej strony, Theo Pourchaire (ART Grand Prix) miał inteligentny i solidny wyścig. Francuz nie popełnił błędów i był cierpliwy, gdy było to konieczne. Startując z 7. pozycji, wykorzystał błędy Lawsona i Daruvali i zajął 5. miejsce z dwoma dodatkowymi punktami za najlepsze okrążenie w wyścigu. Przypominamy, że ze względu na warunki pogodowe, które zakłóciły program dnia w Soczi, wyścig nr 2 nie odbędzie się. Wyścig główny odbędzie się w najbliższą niedzielę o godzinie 10:20 czasu francuskiego.