Dennis Hauger został mistrzem Formuły 3

Dzięki drugiemu miejscu w pierwszym wyścigu w ten piątek Dennis Hauger (Prema) matematycznie zapewnił sobie tytuł mistrza Formuły 1.

opublikowany 24/09/2021 à 17:24

Jeremy’ego Satisa

© Sebastiaan Rozendaal / Holenderska Agencja Fotograficzna / DPPI

Zrobione ! Niezwykle dominujący przez cały sezon Dennis Hauger (Prema) zdobył drugi tytuł w swojej karierze (mistrz Włoch F4 w 2019 r.) jednomiejscowy dzięki swojemu 4. miejscu w pierwszym wyścigu, który odbędzie się w ten piątek w Soczi. Dla Norwega rachunek był prosty: musiał zdobyć o sześć punktów więcej niż jego jedyny rywal w walce o tytuł, Australijczyk Jack Doohan (Trident). Zajmujący zaledwie 1. miejsce w kwalifikacjach kierowca Premy miał przewagę rozpoczynając od 9. pozycji, podczas gdy Doohan, autor pole position w wyścigu głównym, wystartował z 4. pozycji.

Słaby start Australijczyka, który szybko znalazł się na 17. pozycji, ułatwił Haugerowi zadanie. Ten ostatni nie zadowalał się jednak biernym czekaniem na swoją chwilę chwały. Na początku spokojny i spokojny, na drugim okrążeniu poświęcił czas na połknięcie Jak Crawforda (Hitech), a następnie Victora Martinsa (MP Motorsport) na 2. Norweg bardzo chciał umocnić swój tytuł mistrzowski zwycięstwem, ale gdy zajął drugie miejsce, był już za daleko. Logan sierżant (Charuz).

Ładny powrót Novalaka

Pomimo intensywnej końcówki wyścigu pomiędzy obydwoma zawodnikami, Amerykanin wygrał i wykorzystał okazję, aby odnieść swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie i trzecie w sezonie. Formuła 3Przede wszystkim zapewnił Charouz Racing System pierwsze zwycięstwo w Formule 3 od czasu powstania mistrzostw. Amerykanin, który zaczynał na linii frontu, potrafił zrobić różnicę, gdy zgasły światła na końcu długiej, 800-metrowej prostej.

Inteligentnie ten, który w zeszłym sezonie zajął 3. miejsce w mistrzostwach z Premą, wtopił się w aspiracje zdobywcy pole position, Francuza Victora Martinsa, zanim z łatwością go wyprzedził. Victor Martins zajął zatem trzecie miejsce i po raz szósty w tym sezonie stanął na podium. Zawodnik z Ile-de-France miał tę zaletę, że już na ostatnich okrążeniach oparł się naddźwiękowemu powrótowi Clémenta Novalaka (Trident). Rozpoczynając wyścig z 3. pozycji, kierowca Tridentu dobiegł tuż przed podium, ale dzięki dwóm punktom za najlepsze okrążenie w wyścigu zdobył tyle samo punktów, co jego rodak. Zatem ostatnie piętnaste miejsce Doohana daje tytuł Haugerowi na dwa wyścigi przed końcem.