Zwycięski George Russell i mistrz Formuły 2

Brytyjczyk wygrał 7e czas w tym sezonie i zdobył tytuł F2, a Alex Albon zakończył wyścig bez punktów.

opublikowany 24/11/2018 à 17:00

Jeremy’ego Satisa

Wyjazd naznaczony jest spektakularnym wypadkiem pomiędzy jednomiejscowy de Nicholas Latifi (DAMS), statyczny na starcie, oraz Arjun Maini (Trident), który zderzył się z Kanadyjczykiem. Mimo wszystko ten wypadek to dobrodziejstwo Alexander Albon (DAMY).

Taj mógł stracić wszystko po utknięciu na starcie, ale skorzystał z samochodu bezpieczeństwa i wrócił na tor za peletonem prowadzonym przez Nycka de Vriesa (Wyścigi Premy). Ten wziął to, co najlepsze George Russell (ART GP) na początek.

W 8e okrążeniu, George Russell zjeżdża do boksów po kontakcie z Holendrem. Kierowca Premy zatrzymał się dwa okrążenia później i stracił przewagę przyszłemu kierowcy Williamsa F1 w 2019 roku. Różnice ustabilizowały się aż do ostatnich dziesięciu minut wyścigu, kiedy Artem Markelov (czas rosyjski) wyprzedził De Vriesa i zajął trzecie miejsce, a Luca Ghiotto (Campos) prowadził wyścig, stosując niecodzienną strategię.

Włoch ostatecznie zatrzymał się na 4 minuty przed końcem wyścigu i w niesamowity sposób odrobił straty o dwie sekundy na sektor do liderów, pomimo pięciosekundowej kary za przecięcie szykany. Dzięki temu finiszowi na pełnych obrotach wspiął się na ostatni stopień podium.

Dzięki siódmemu zwycięstwu w tym sezonie George Russell zdobywa tytuł mistrza świata w 2018 roku Formuła 2, zdobywając dublet GP3/F2 w ciągu dwóch lat Charles Leclerc przed nim. Artem Markełow zajął 2e przed Lucą Ghiotto, impreza 16e.

Nyck de Vries zajął czwarte miejscee przed Lando Norris (Carlin) oraz Charouz Racing Louisa Delétraza i Antonio Fuoco. Roberto Merhi (Campos) zdobywa drugie pole position, a Tadasuke Makino (czas rosyjski) i Jack Aitken (ART GP) zamykają pierwszą dziesiątkę. Doriana Boccolacciego (MP Motorsport) zajął 12. miejscee Zamiast.