GP2-C2: Matsushita po raz pierwszy na Węgrzech

Nobuharu Matsushita odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w serii GP2, wygrywając sprinterski wyścig na Węgrzech. ART Grand Prix podpisuje kontrakt ze Stoffelem Vandoorne.

opublikowany 26/07/2015 à 11:35

Pierre Tassel

Francuskie zespoły błyszczały na Węgrzech w serii GP2. Po wczorajszym DAMS, Szkolenie Grand Prix ART dzięki parze belgijsko-japońskiej zdobył także dublet w wyścigu sprinterskim Nobuharu Matsushitę? Stoffela Vandoorne’a.

Poleman zgodnie z zasadą odwróconej siatki Matsushita doskonale poradził sobie ze startem, podobnie jak Vandoorne, który wyprzedził Raffaele Marciello (Trident Racing) i zajął drugie miejsce na pierwszym zakręcie.

Dalsza część wydarzenia będzie dla kierowców ART wirtualną formalnością. Podczas gdy Matsushita odnotowuje swój pierwszy sukces w tej dyscyplinie, Vandoorne przeciwstawi się presji Siergieja Sirotkina (Rapax) o drugie miejsce, który zajmując trzecie miejsce, wznawia nowe podium. Trio, które na mecie dzieli nieco ponad dwie sekundy, wyprzedza Marciello, Rio Haryanto (Campos Racing) i Normana Nato (Arden), którzy wchodzą do pierwszej szóstki.

Autorzy sobowtóra wczoraj, Alex Lynn i Pierre Gasly (TAMY)
uplasowali się na 9. i 8. miejscu przed Arthurem Piciem (Campos Racing) i Nathanaëlem Berthonem (Team Lazarus), którzy prowadzili wyścig w peletonie.

Pełną relację z zawodów Hungaroring GP2 Series znajdziesz w numerze 2022 AUTOhebdo, dostępnym od jutrzejszego wieczoru w wersji cyfrowej, a od środy w kioskach.