GP3-C2: Arjun Maini otwiera swoje konto w Barcelonie

Najnowszy kierowca rozwojowy zespołu Haas F1 Team, Arjun Maini, wygrał swój pierwszy wyścig serii GP3 w Barcelonie.

opublikowany 14/05/2017 à 10:31

Arjun Maini zakończył w najlepszy możliwy sposób ważny tydzień w swojej karierze. Potwierdzony jako kierowca rozwojowy zespołu Haas F1, młody 19-letni indyjski kierowca, odniósł dziś rano swoje pierwsze zwycięstwo w serii GP3 na katalońskim torze w Barcelonie.

Startując z drugiej pozycji na starcie, kierowca Jenzer już od pierwszego zakrętu uzyskał przewagę nad opiekunem pole position Raoulem Hymanem (Campos Racing). Dorian Boccolacci (Trójząb) następnie utrzymywał presję na nowym liderze przez pierwszą część wyścigu, zanim drobny błąd na pierwszym zakręcie na szóstym okrążeniu spowodował, że stracił kilka długości.

Dzień wcześniej na podium Alessio Lorandi (Jenzer) animował wydarzenie i rozpoczął swój powrót z szóstego miejsca, zagrażając drugiemu miejscu Boccolacciemu. W niedzielę Włoch wreszcie stanął na podium za najlepszym reprezentantem Francji.

Trzy jednomiejscowe samochody ART Grand PrixAnthoine Hubert, George Russell i Nirei Fukuzumi ukończyli wyścig w tej kolejności od czwartego do szóstego miejsca. Raoul Hyman zajął siódme miejsce, przed Santino Ferruccim (DAMS), Kevinem Jörgiem (Trident) i Francuzem Julienem Falchero (Campos Racing) na dziesiątym miejscu i Giuliano Alesi (Trident) na jedenastym.