Hauger wygrywa wyścig główny w Barcelonie

Norweg Dennis Hauger (Prema) wygrał główny wyścig spotkania FIA F3 w tę niedzielę w Barcelonie, wyprzedzając Jacka Doohana (Trident) i Matteo Nanniniego (HWA Racelab).

opublikowany 09/05/2021 à 12:52

Jeremy’ego Satisa

Startujący z pole position i mocny na starcie, aby odeprzeć atak Victora Martinsa (MP Motorsport), Dennis Hauger (Prema) wygrał swój pierwszy wyścig Formuła 3 w tę niedzielę w Barcelonie. Norweg po mistrzowsku prowadził wyścig, utrzymując przez cały wyścig wygodną przewagę wynoszącą około trzech sekund.

Walka o podium była dość zacięta. Jeśli Victor Martinsowi udało się zająć drugie miejsce na pierwszym zakręcie, niewielki błąd na drugim okrążeniu w szykanie pozwolił Matteo Nanniniemu (HWA Racelab) wyprzedzić, a kilka okrążeń później naśladował go Jack Doohan (Trident). Australijczykowi udało się wreszcie w połowie wyścigu wyprzedzić Włocha i zająć 2. miejsce.

Ze swojej strony Victor Martins nie wydawał się zbyt zadowolony z tempa wyścigowego, ale drużyna Habów zdołała pokonać Clementa Novalaka (Trident) na ostatnich okrążeniach i zapewniła sobie ważne piąte miejsce w wyścigu o mistrzostwo.

Clément Novalak (Trident) potwierdza, że ​​był jednym z mocnych zawodników weekendu, zajmując solidne 6. miejsce zdobyte dzień po podium i 4. miejsce. Ze swojej strony Reshad de Gerus (Charouz) i Pierre-Louis Chovet (Jenzer) zajęli 23. i 24. miejsce.