Pierwsze pole position Haugera w sezonie

W piątek w Barcelonie Dennis Hauger (Prema) zdobył pierwsze pole position w sezonie. Dlatego w niedzielę do wyścigu głównego wystartuje z przodu. Victor Martins zajmuje 3. miejsce.

opublikowany 07/05/2021 à 14:38

Jeremy’ego Satisa

W piątek w Barcelonie Dennis Hauger (Prema) zdobył pierwsze w tym sezonie pole position. Norweg wyprzedził Australijczyka Jacka Doohana (Trident/+0”006) o oddech. W swoich pierwszych kwalifikacjach na tym poziomie Victor Martins (MP Motorsport) po raz trzeci stanął na gongu w tej samej dziesiątce co czołowi mężczyźni (+0”061).

Trzej mężczyźni wystartują zatem w niedzielę w wyścigu głównym z przodu i będą musieli stawić czoła zagrożeniom: Matteo Nannini (HWA Racelab/4.), Frederik Vesti (ART Grand Prix/5.) i Olli Caldwell (Prema/6. miejsce). .

Po stronie francuskiej Clément Novalak (Trident) zakwalifikował się z wyróżnieniem na 7. miejscu (+0”321), tuż przed Logan sierżant (Charuz). W przypadku Reshada de Gerusa (Charouz) i Pierre-Louisa Choveta (Jenzer) było to jednak bardziej skomplikowane z 28. i 29. czasem. Francuskojęzyczny Arthur Leclerc (Prema) zajął 15. miejsce.

Dwunasty za swój wielki debiut w FIA F3Aktualny mistrz F4 ADAC Jonny Edgar (Carlin) wystartuje w sobotni poranek z pole position w pierwszym wyścigu dzięki odwróconej pozycji pola startowego, przed Alexandrem Smolyarem (ART Grand Prix) i Caio Colletem (MP Motorsport).

Za wielki powrót do rywalizacji po poważnym wypadku (31 sierpnia 2019 r.) w r Formuła 2Juan Manuel Correa (ART Grand Prix) zajął zaszczytne 13. miejsce, ale na odwrotnej pozycji nie zdołał przesunąć się ani o jedną pozycję do pola startowego.