Liam Lawson wygrywa pierwszy wyścig sprinterski

Nowicjusz Liam Lawson (Hitech Grand Prix) wygrał pierwszy wyścig sprinterski w sezonie, wyprzedzając Jehana Daruvalę (ART Grand Prix) i Davida Beckmanna (Charouz).

opublikowany 27/03/2021 à 12:27

Jeremy’ego Satisa

Startujący z trzeciej pozycji debiutant Liam Lawson (Hitech Grand Prix) wygrał pierwszy wyścig Formuła 2 sezonu i jego kariery już w najbliższą sobotę w Bahrajnie. Bardziej żywy niż Theo Pourchaire (ART Grand Prix) i David Beckmann (Charouz) gdy zgasły światła, Nowozelandczyk przejął kontrolę od pierwszego zakrętu i już go nie opuścił.

Przez całą pierwszą część 23-okrążeniowego sprinterskiego wyścigu Théo Pourchaire, który wystartował z pole position dzięki zasadzie odwróconej siatki, był drugi na dobrej drodze do zdobycia podium. Ale Habs mieli problem techniczny w 14. rundzie i nagle stracili moc. W związku z tym został zmuszony do wycofania się z wyścigu i wystartuje z 19. miejsca w drugim wyścigu.

Incydent, który pozwolił Jehanowi Daruvali zająć drugie miejsce i rzucić się na Kiwi. Dwóch protegowanych czerwony Byk Pod koniec wyścigu doszło do dużej bitwy, ale pomimo DRS Hindusowi nie udało się wyprzedzić Kiwi. Świetny występ kierowcy Hitech Grand Prix, który zdobył obiecane zwycięzcy piętnaście punktów.

Warto także zwrócić uwagę na znakomity powrót Roberta Shwartzmana (Prema), któremu po starcie z 11. miejsca nie udało się stanąć na podium. Oskar Piastrí . , , , , , , , , , , , , ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, , (Prema) zajął 5. miejsce pomimo daremnej próby ataku na kolegę z drużyny dwa okrążenia przed końcem.

Jeśli chodzi o drużyny francuskie, barwy ART Grand Prix reprezentował Christian Lundgaard z dobrą 6. pozycją. Z drugiej strony, nieszczęście DAMS trwa nadal w związku z szybkim porzuceniem Marcusa Armstronga. Zdyskwalifikowany z kwalifikacji z powodu niezgodności technicznych ze swoim samochodem, Jüri Vips (Hitech) po starcie z końca stawki dojechał na 10. miejscu. Wystartuje z pole position w drugim wyścigu F2.