Mick Schumacher, mistrz FIA F2

Mick Schumacher (Prema) zdobył w tę niedzielę tytuł mistrza świata Formuły 2, po sprinterskim wyścigu wygranym przez Jehana Daruvalę (Carlin).

opublikowany 06/12/2020 à 14:16

Jeremy’ego Satisa

Mick Schumacher wstrząsnął, ale jest nowym mistrzem świata Formuła 2 ! Dziesiąty w niedzielnym wyścigu sprinterskim Callum Ilott nie zdołał wyprzedzić swojego kolegi z wyścigu Ferrari Akademia Kierowców ze szczytu mistrzostw. Niemiec, zajmujący dopiero 18. miejsce, zdobył drugi tytuł w swojej karierze po Mistrzostwach Europy F3 dwa lata temu.

Autor bardzo dobrego startu z czwartej pozycji, Mick Schumacher w pierwszym zakręcie przesunął się na drugą pozycję. Jego jedyny cel? Utrzymując Calluma Ilotta, który miał 14 punktów straty w mistrzostwach. Jednak Brytyjczyk napierał przez kilka okrążeń, aż minął na 19. okrążeniu, otwierając drzwi Robertowi Shwartzmanowi i Guanyu-Zhou, który przedostał się.

Następnie Prema zdecydował się wezwać Schumachera z powrotem do boksów, aby umożliwić mu ukończenie wyścigu na lepszych oponach, co nie zadziałało. W rezultacie drugie miejsce Ilotta z najszybszym okrążeniem w wyścigu zapewniłoby mu tytuł. Jednak w tym samym czasie Ilott, po długiej obronie, zauważył spadek wydajności opon i zajął 10. miejsce. W związku z tym obaj pretendenci zakończyli rywalizację poza punktami.

Dla przypomnienia, to Jehan Daruvala odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie, pomimo bohaterskiej obrony Dana Ticktuma przez cały wyścig. Brytyjczyk zajął 3. miejsce na podium po wyprzedzeniu w ostatnim zakręcie przez Yuki tsunoda, autor kolejnego świetnego występu po sobotnim zwycięstwie w wyścigu głównym.

Pełną relację z finału FIA F2 w Bahrajnie znajdziesz w numerze 2290 AUTOco tydzieńo, dostępny od jutra wieczorem w wersji cyfrowej i od tej środy w kioskach.