Vips wygrywa finał w Soczi, wicemistrz Armstronga

Jüri Vips kończy inauguracyjny sezon FIA F3 zwycięstwem, a Marcus Armstrong wyprzedza Jehana Daruvalę i zdobywa honorowy tytuł wicemistrza.

opublikowany 29/09/2019 à 09:47

Medhiego Casauranga

Głównym zainteresowaniem tej drugiej rosyjskiej rasy leżałotożsamość zastępcy obozu. Mogłoby się o to ubiegać dwóch pilotów : Jehan Daruvala i Marcus Armstrong, obaj związani z Premą.

Niestety, pojedynek nie miał się odbyć. Jehan Daruvala, czwarty na starcie, popełnił błąd podczas procedury startu z okrążenia formującego i musiał wystartować z alei serwisowej. 19-letni Nowozelandczyk nie prosił o wiele, gdyż startował z siódmej pozycji.

Podczas gdy Jüri Vips po cichu uciekł na prowadzenie, podpisując swoje trzecie zwycięstwo w sezonie, Marcus Armstrong wykonał kilka niezłych manewrów wyprzedzania, aż zajął drugie miejsce.

Posiadacz najszybszego okrążenia w wyścigu, zdobył wystarczającą liczbę punktów, aby w mistrzostwach zająć drugie miejsce za Robertem Shwartzmanem (Prema). Rosjanin utytułowany w sobotę na koniec 1. wyścigu, po starcie z szóstej pozycji, stanął na ostatnim stopniu podium.

Yifei Ye (HitechGP) swoje pierwsze punkty w 2019 r. zdobywa na szóstym miejscu, a swój drugi start w tej dyscyplinie David Schumacher (Campos Racing, syn Ralfa Schumachera) zajął 20. miejsce.

Znajdź w numerze AUTO 2235tygodniowo, w sprzedaży w poniedziałek wieczorem w wersji cyfrowej i w środę w kioskach, analiza finału FIA F3 w Rosji.