Yuki Tsunoda na pole position w Spa-Francorchamps

Protegowany Red Bulla Yuki Tsunoda (Carlin) zdobył w najbliższy piątek pole position do Grand Prix Belgii w Formule 2. Wystartuje przed Nikitą Mazepinem (Hitech) i Nobuharu Matsushitą (MP Motorsport).

opublikowany 28/08/2020 à 18:17

Jeremy’ego Satisa

Choć jego nazwisko powraca z coraz większym naciskiem na potencjalne miejsce w Alpha Tauri w przyszłym roku F1, Yuki tsunoda (Carlin) mocno uderzył, zdobywając swoje drugie pole position w sezonie w Belgii. Pospieszy do przodu Nikita Mazepin (Hitech) i jego rodak Nobuharu Matsushita (MP Motorsport).

W wyścigu o tytuł Robert Shwartzman (Prema) zajął drugie miejsce (4. miejsce) i tym samym będzie miał przewagę nad liderem mistrzostw Callumem Ilottem (UNI-Virtuosi), autorem rozczarowującego 12. czasu. Mick Schumacher wystartuje z 7. pozycji.

Zwycięzca obu wyścigów dwa tygodnie temu w Barcelonie, dwaj kierowcy MP Motorsport ponownie zabłysnęli, gdy Matsushita wystartuje z trzeciego miejsca, przed swoim kolegą z drużyny Felipe Drugovichem, autorem nowej Top 3 na szybkim okrążeniu (5.).

Za swój wielki debiut w F2, Jüri Vips (DAMS) został zmuszony do unieruchomienia swojego jednomiejscowy od pierwszych minut po problemie technicznym, jak to często miało miejsce w przypadku Seana Gelaela przed nim. Jego kolega z drużyny, Daniel Ticktum, wystartuje z 14. pozycji po opuszczeniu wolnych treningów z powodu niejednoznacznego (wówczas ostatecznie negatywnego) testu na Covid-19.