Hiszpan po raz pierwszy w Hondzie wystartuje z pole position, przed Francesco Bagnaią i Fabio Quartararo.

opublikowany 28/08/2021 à 16:23

Tomek Morsellino

Myśleliśmy, że pole position w GP Wielkiej Brytanii było obiecane Fabio Quartaro Francuz wydawał się przewyższać innych... ale tak nie było.

Oficjalny zawodnik Yamahy był jednak pierwszym, który zszedł poniżej poziomu 1:59 z czasem okrążenia 1:58.990. Ten czas mógł wystarczyć mu do zwycięstwa, ale nie licząc ostatniego wysiłku Pol Espargaro, który zdobył dodatkową dziesiątą pozycję i wywalczył pole position, co było jego trzecim w karierze MotoGP, ale jego pierwszy na Hondzie.

Jorge Martin pozostawił jednak wątpliwości tuż przed flagą w szachownicę. Madrynianin rzeczywiście przejechał niesamowite okrążenie w czasie 1:58.0, ale jego czas został anulowany, ponieważ skrócił ósmy zakręt. Nowicjusz musiał zatem zadowolić się czwartym miejscem za Francesco Bagnaią i Fabio Quartararo.

Marc Marquez wystartuje z piątego miejsca (co jest równoznaczne z jego najlepszym wynikiem od powrotu po kontuzji) przed Aleixem Espargaro. Jack Miller podniósł trzecie Ducati w hierarchii na siódmą pozycję przed nimi Valentino Rossi który osiągnął najlepsze kwalifikacje od spotkania inauguracyjnego w Katarze.

Zwycięzca dwa lata temu na Silverstone Alex Rins musiał przejść repasaże. Zakwalifikował się na dziesiątym miejscu za Johannem Zarco, który również musiał objechać w Q1.