Azory – Bardzo piękna operacja Dani Sordo

Wygrywając piąty odcinek specjalny pod koniec dzisiejszego popołudnia, Dani Sordo zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji rajdu Azorów.

opublikowany 17/09/2021 à 20:25

Alexisa Plissona

Hiszpański kierowca pokonał deszcz i zajął pierwsze miejsce w Rajdzie Azorów. ©FIAERC

Po pierwszej pętli na początku popołudnia dominował Ricardo MouraThe Rajd samochodowy d’Azores wznowił zmagania na trzech ostatnich odcinkach specjalnych dnia. Wciąż na śliskiej nawierzchni najlepszy czas czwartego OS uzyskał Andreas Mikkelsen (16'44) za kierownicą swojej Skody Fabia Rally2 Evo. Lider mistrzostw podnosi głowę po skomplikowanej pierwszej pętli. Norweg wyprzedził Aleksieja Łukjanuka (+1 sekunda) i Ricardo Mourę (+14″8). Dwóch hiszpańskich kierowców, Dani Sordo (17’00”1) i Efren Llarena (17’04’02), uzupełnia Top5 czwartego SS rajdu Azorów.

Z powodu problemu z wycieraczką przedniej szyby na dystansie dwóch kilometrów Ricardo Moura podczas piątego OS-u mógł osiągnąć jedynie lepsze niż 6. miejsce. Portugalczyk traci 22″7 sekund do zwycięzcy odcinka specjalnego, Daniego Sordo (18’06″05). Andreas Mikkelsen w dalszym ciągu odrabia straty w klasyfikacji generalnej rajdu, zajmując drugie miejsce (+4″3), przed Efrenem Llareną (8″2). Z powodu wypadku Josepa Bassasa końcówka etapu została przerwana.

Andreas Mikkelsen wygra ostatni odcinek specjalny dnia i zdobędzie drugie zdrapkę w drugiej pętli. Pozwala mu to wspiąć się na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej tego rajdu, za Hiszpanem Danim Sordo. Ricardo Moura, mimo że po pierwszej pętli był solidnym liderem, spadł na trzecie miejsce. Wina dwóch ostatnich SS, gdzie Portugalczycy nie mogli osiągnąć nic lepszego niż szósta i jedenasta pozycja. Pod koniec pierwszego dnia różnica między trzema pierwszymi kierowcami wynosi zaledwie 4″5. Siódmy odcinek specjalny odbędzie się jutro o 11:28.