ERC – Aleksiej Łukjanuk zwycięża na Azorach

Aleksiej Łukjanuk wielkim zwycięzcą zakończył pierwszy rajd Mistrzostw Europy 2018 na Azorach.

opublikowany 24/03/2018 à 20:29

Pierre Tassel

Zmuszony do rezygnacji z prowadzenia imprezy w zeszłym roku, Aleksiej Łukjanuk (Ford Fiesta R5) tym razem przebył całą drogę na Azory, aby zdobyć rundę otwierającą Rajdowych Mistrzostw Europy 2018.

Rosjanin zdołał pokonać pułapki (jak wczorajsze spotkanie ze stadem krów) i w tę sobotę zwyciężył z 16-calową przewagą nad Ricardo Mourą (Skoda Fabia R4). Ten ostatni do końca opierał się atakom swojego rodaka Bruno Magalhaesa (Skoda Fabia R5), któremu z drugiego miejsca zabrakło nieco ponad 5 cali.

Chris Ingram (Skoda Fabia R5) zajął czwarte miejsce i zwyciężył ERC U28 po zaciętym pojedynku z Martinem Kocim (Skoda Fabia R5). Ten ostatni wycofał się jednak w ostatnim odcinku specjalnym po złamaniu koła, pozostawiając Ingramowi zwycięstwo w tej kategorii.

Pierwszą piątkę w klasyfikacji generalnej uzupełnia Fredrik Ahlin (Skoda Fabia R5). Należy pamiętać, że siedem Skod Fabii R5 znalazło się w pierwszej dziesiątce. Ofiary problemów technicznych na początku wyścigu, Laurent Pellier (Peugeot 208 T16 R5) et Pierre-Louis Loubet (Hyundai i20 R5) terminent à plus de 40′ de la tête de la course.

W kategorii U27 Diogo Gago (Peugeot 208 R2) zwyciężył z Mārtiņšem Sesksem (Opel Adam R2).