ERC – Breen na prowadzeniu w Valais, Bouffier już na piechotę

Podczas gdy Craig Breen świetnie wystartował w Rallye du Valais, Bryan Bouffier wycofał się z wyścigu już w pierwszym odcinku specjalnym.

opublikowany 29/10/2015 à 18:22

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

ERC – Breen na prowadzeniu w Valais, Bouffier już na piechotę

Craiga Breena (Peugeot 208 T16) zdominował pierwszy dzień zawodów Rajd samochodowy w Valais (Szwajcaria), ostatnia impreza w sezonieERC. Pod nieobecność Kajetana Kajetanowicza, zwycięzcy Rajdu Akropolu na początku miesiąca, Irlandczyk okazał się nietykalny, wygrywając eliminacje i trzy etapy pierwszego etapu.

Wydawało się, że mecz Peugeota pomiędzy Craigiem Breenem a Bryana Bouffiera, ale Francuz wycofał się pod koniec pierwszego odcinka specjalnego (Leukerbad) po odejściu od lewego tylnego koła i tarczy hamulcowej w wyniku uderzenia w niską ścianę. " To moja wina ", rozpoznał francuskiego pilota.

Lokalny pilot Oliviera Burriego (DS 3 RRC) to najbliższy rywal Craiga Breena ze stratą 15 sekund. Szwajcar ma siedem sekund przewagi Aleksiej Łukjanuk (Ford Fiesta R5), który przejął przewagę François Delecour (Porsche 911 GT3). Wicemistrz świata z 1993 r WRC znalazł się w pierwszej trójce, po czym stracił pozycję na końcu szczególnie krętego odcinka specjalnego, co skomplikowało mu pracę samochodem z napędem na tylne koła.

Drugi etap Rallye du Valais rozpocznie się w najbliższy piątek, 30 października o godzinie 10:05.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz