ERC – Jan Kopecky pokonuje Delecour na Rajdzie Sibiu

Jan Kopecky odniósł bezkonkurencyjne zwycięstwo w Rajdzie Sibiu, pokonując Peugeota François Delecour o ponad trzy minuty. Toshi Arai staje na podium i wygrywa w kategorii Produkcja.

opublikowany 27/07/2013 à 18:44

Dupuis

Jan Kopecky (Skoda Fabia S2000) musiał zaatakować na drugim etapie Rajdu Sybin, lider rumuńskiej imprezy pozostający pod groźbą Peugeot przez François Delecour. Francuz jednak doznał przebicia, co pozwoliło liderowiERC wypłynąć. Były zwycięzca Rajd samochodowy Monte-Carlo wolało zabezpieczyć sobie miejsce na podium, pozwalając Czechowi odnieść czwarty sukces w tym sezonie. „Ten rajd był bardzo trudny, ale jestem bardzo szczęśliwy, że Skoda dała mi szansę, która pozwoliła mi odnieść drugie zwycięstwo na szutrze”– ogłosił zwycięzcę.

Po wycofaniu się Bryana Bouffiera (Peugeot) dzień wcześniej reszta peletonu nie mogła pochwalić się sukcesem. Toshi Arai stanął na podium swoim Subaru Imprezą STI R4 i zwyciężył w kategorii Produkcja, mimo że Japończyk do lidera w wyścigu tracił ponad sześć minut. Marco Tempestini zajął czwarte miejsce w swojej Fabii S2000 po wykorzystaniu nieszczęść Edwina Keletiego (Mitsubishi Lancer Evo X). David Botka za kierownicą swojego Mitsubishi plasuje się w pierwszej piątce Rajdu Sibiu.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z Rajdu Sibiu w kolejnym numerze AUTOhebdo, dostępną od wtorku w wersji cyfrowej na wszystkich platformach, a od środy w kioskach.