ERC – Pierwsze zwycięstwo Peugeota 208 T16 R5

Z Craigiem Breenem za kierownicą nowa broń Peugeot Sport odnosi swój pierwszy rajdowy sukces na Akropolu, w 3. rundzie ERC. Bouffier zajął 2. miejsce.

opublikowany 30/03/2014 à 16:10

Pierre Tassel

208 T16 R5 podąża śladami swoich poprzedników 205 T16 i 206 WRC. Prawie 30 lat po słynnej Grupie B, 208-tka triumfuje w Grecji na Akropolu w jednym z najbardziej wymagających rajdów świata.ERC 2014. Craiga Breena doskonale przejął obowiązki od Kevina Abbringa, zmuszony wczoraj porzucić wyścig z drugą Lwicą (przegrzanie) i opanował ten drugi etap, aby wyjść na szczyt. Irlandczyk, autor dwóch dzisiejszych zadrapań, kontrolował Citroëna DS3 RRC ofensywnego Bryana Bouffiera, który do końca utrzymywał presję na 208. Francuz ukończył wyścig ze stratą 8″1 za Breenem, po tym jak w niedzielę podpisał dwa zadrapania. "To piękne miejsce. To nie był mój cel, ale popełniłem błędy, tak to jest. » deklaruje były rajdowy mistrz Francji po przybyciu na miejsce rallye.

„To było naprawdę marzenie dotyczące mojego debiutu nowym samochodem, brakuje mi słów. »
wyjaśnia zwycięzca Craig Breen. Trzecie miejsce przypadło Fordowi Fiestie R5 Kajetana Kajetanowicza, który do wyścigu dojechał ze stratą 42″1 do lidera. Francuz Jean-Michel Raoux (Peugeot 207 S2000) zajął ostatnie 8. miejsce, a Robert Consani 10. wśród Francuzów. Tibor Erdi zwyciężył w kategorii Produkcja za kierownicą swojego Mitsubishi Lancera, a Jewgienij Sukhovenko zwyciężył w kategorii „Produkcja” swoim samochodem z napędem na dwa koła Renault Clio R3.