ERC – Stéphane Lefebvre zdobywa dublet

Po zdobyciu tytułu Junior WRC w Rajdzie Francji-Alzacji, Francuz Stéphane Lefebvre wygrał Junior ERC w finale Tour de Corse w ubiegły weekend.

opublikowany 11/11/2014 à 09:03

Pierre Tassel

Stéphane Lefebvre czekał na dwie francuskie rundy, aby w 2014 roku zdobyć swoje dwie korony. Po zdobyciu tytułu mistrza świata juniorów w Alzacji, francuski kierowca został koronowany na poziomie europejskim podczas finałuERC w ostatni weekend na drogach Tour de Corse.

„Zdobywamy kolejny międzynarodowy tytuł, to fantastyczne, mówi Lefebvre. To dla mnie marzenie. Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu ten tytuł był celem. To bardzo ważny moment w mojej karierze. Ten rallye nie było łatwo i jestem bardzo szczęśliwy, że zająłem drugie miejsce. »

Habowie wykorzystali w szczególności nieszczęścia Włocha Fabio Andolfiego, ofiary uszkodzonego wału napędowego na początku ostatniej pętli, aby awansować na drugą pozycję, za zwycięzcą imprezy, innym Transalpinem, Andreą Crugnolą. W nagrodę Lefebvre weźmie udział w dwóch rajdowych Mistrzostwach Europy w 2015 roku za kierownicą samochodu spełniającego przepisy R5. Weźmie także udział w sześciu rundach Mistrzostw Świata za kierownicą Citroëna DS3 R5.

Pełną relację z Tour de Corse, sporządzoną przez naszego specjalnego korespondenta, znajdziesz już w numerze AUTOhebdo z 1986 r., już dostępną w wersji cyfroweji jutro w kioskach.