IRC – Giandomenico Basso wygrywa Sanremo

Giandomenico Basso po raz drugi zwycięża Rajd San Remo. Włoski Ford Fiesta RRC był 35 sekund przed Skodą Fabią S2000 Jana Kopecky'ego, a na podium stanął Peugeot 207 S2000 Alessandro Perico.

opublikowany 13/10/2012 à 17:01

Giandomenico Basso będzie dominował od początku do końca Rajd samochodowy Sanremo zwycięża po raz drugi w swojej lokalnej imprezie. Jan Kopecky jako jedyny dotrzymał kroku miejscowym kierowcom, zajmując drugie miejsce ze stratą 35 sekund do zwycięzcy, nie zdążywszy dogonić Fiesty RRC, która objęła prowadzenie w wyścigu po odcinku specjalnym Ronde, sędzia pokoju wydarzenia, na którym rywalizowano nocą na dystansie 44 km. Alessandro Perico uzupełnia podium, korzystając z przejścia na emeryturę Juho Hänninena, który ukończył wyścig na słynnym torze z Fabią S2000, która utknęła na dachu domu położonego pod drogą!

Stefano Albertini w swoim 207 S2000 nie stanął na podium. Włoch ma ponad 47 sekund przewagi nad swoim rodakiem Paolo Andreuccim (Peugeot). Craiga Breena (Peugeot) podczas swojego pierwszego startu w Sanremo zanotował dobry występ, zajmując szóstą pozycję, minutę za pierwszą piątką. Frigyes Turan (Ford) zajmuje siódme miejsce po stracie czasu z powodu przegrzania silnika. Simone Campedelli spisał się bardzo dobrze swoim Citroënem DS3 R3T, zajmując ósme miejsce i wygrywając w kategorii 2WD. Pierre Campana (Peugeot) stracił szanse na dobry wynik po uszkodzeniu tylnego mechanizmu różnicowego swojego 207 S2000 na długim dystansie Ronde, ale Bastiais solidnie powrócił na koniec rajdu i zajął dziewiąte miejsce z 12 sekundami przed Clio R3 Roberto Vescoviego.

To już kolejny Włoch, który zwycięża w Pucharze Produkcji po zwycięstwie Federico Gasperettiego Renault Megane RS. Bryan Bouffier podczas pierwszego startu w zawodach Peugeota 208 R2 zajął siódme miejsce w tej kategorii. Robert Consani dużo stracił w tym wydarzeniu, odchodząc ze swojego Renault Mégane RS.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z Rajdu Sanremo w kolejnym numerze AUTOhebdo, dostępną od wtorku w wersji cyfrowej na iPada, PC i Mac, a od środy w kioskach.