Ligier European Series – Wyścig 1: Henrion wygrywa z dużą przewagą

Startując z pole position, Gillian Henrion wygrała 1. wyścig Ligier European Series w Portimão.

opublikowany 15/10/2022 à 11:22

Walenty GLO

Startując z pole position, Gillian Henrion wygrała 1. wyścig Ligier European Series w Portimão (Zdjęcie: Ligier)

Gillian Henrion, już koronowana na mistrzynię od poprzedniej rundy na torze Spa-Francorchamps, odniosła w tym sezonie kolejne zwycięstwo, wygrywając pierwszy wyścig w Portimão (Portugalia). W Algarve Francuz z Team Virage był prawie 1 sekund przed swoim rodakiem Natanem Bihelem (M Racing), a także Rumunem Stefanem Mihneą (Smart Driving) na koniec wyścigu kontrolowanego od startu do mety.

Laurent Piguet i Fabien Delaplace zwyciężyli w JS 2R dla zespołu CTF Performance. Duet pokonał Horsta Felixa Felbermayra (RLR MSport) i Laurenta Millarę (M Racing).

Zbiórka o 16:15 (czasu francuskiego) na drugi wyścig dnia, który będzie jednocześnie ostatnim w sezonie Ligier European Series.