Igrzyska FIA Motorsport: Antonelli sam na świecie w Formule 4

Włochy zdobyły złoty medal w zawodach Formuły 4 podczas Igrzysk Sportów Motorowych FIA dzięki Andrei Kimi Antonelliemu, nietykalnemu na torze Paul-Ricard. Francja zajęła 11. miejsce.

opublikowany 30/10/2022 à 11:38

Doriana Grangiera

Kimi Antonelli zdominował wydarzenie Formuły 4 © Marc de Mattia / DPPI

Odpowiedział, że jest wielkim faworytem. Andrea Kimi Antonelli, niedawno koronowany na mistrza Włoch Formuły 4, zdobył złoty medal w imprezie F4 podczas Igrzysk Sportów Motorowych FIA. Startując z pole position, włoski kierowca był nietykalny podczas wyścigu i zwyciężył z niemal 7-sekundową przewagą nad Portugalią, reprezentowaną przez Manuela Espirito Santo. Hiszpania odzyskała brązowy medal dzięki Bruno Del Pino Ventosowi.

Francja reprezentowana przez Pabla Sarrazina – syna Stéphane’a Sarrazina – zajęła miejsce tuż poza czołową dziesiątką, na 10. miejscu. Dzięki temu nowemu złotemu medalowi Włochy zajmują prowadzenie w tabeli medalowej z Francją, mając po 11 złote medale.