Novalak dominuje w swobodnych treningach w Spa

opublikowany 27/08/2021 à 11:01

Jeremy’ego Satisa

Francuz Clément Novalak (Trident) ustanowił w piątek najlepszy czas na treningu wolnym podczas mityngu Spa-Francorchamps. Habowie osiągnęli swój czas (2'05" 330) na gongu podczas ostatniego szybkiego okrążenia, pomimo dużej liczby jednomiejscowych pojazdów na torze. Wyprzedza Oliviera Rasmussena (HWA Racelab), autora drugiego czasu, o niecałe pół sekundy, mimo że od początku sezonu nie zdobył ani jednego punktu. Znakomity Lorenzo Colombo (Campos), 18. miejsce w mistrzostwach, potwierdza swoje dobre umiejętności zaprezentowane na Węgrzech, kiedy wygrał pierwszy wyścig, zanim został wywłaszczony.

Należy pamiętać, że lider mistrzostw Dennis Hauger (Prema), choć w tym sezonie niezwykle dominujący, zajmuje zaledwie 13. półtorej sekundy, tuż przed swoim kolegą z drużyny Arthurem Leclercem (Prema). Victor Martins (MP Motorsport) natychmiast podąża za swoim przyjacielem z Monako, uzyskując 15. najszybszy czas, ale najlepszy w kontyngencie MP Motorsport. W grupie ART Grand Prix Frederik Vesti zajmuje szóste miejsce. Juan Manuel Correa po swoim wielkim powrocie na Spa-Francorchamps po poważnym wypadku w 6 r. ustanowił 2019. najszybszy czas.