Pierwsze podium we włoskiej F4 dla Marcusa Amanda w Misano

Jako jedyny francuski reprezentant we włoskiej i niemieckiej F4, Francuz pochodzenia francusko-fińskiego zdobył w ubiegły weekend ładne podium na torze Misano.

opublikowany 06/06/2022 à 14:02

Jeremy’ego Satisa

Po bardzo ważnym pierwszym roku odkryć w R-ace GP w 2021 r., podczas którego mógł odkryć fizyczne wymagania związane z przeprowadzką do jednomiejscowyMarcus Amand zrobił krok naprzód i dołączył do niemieckiego zespołu Ralfa US Racing Schumacher. W Misano podczas drugiej rundy roku zdobył swoje pierwsze podium w mistrzostwach Włoch, za Rafaelem Camarą i Andreą Kimi Antonellim.

Startując z szóstej pozycji, Habowie przedarli się na podium, towarzysząc dwóm członkom niezwykle dominującego zespołu Prema. Wcześniej w weekend zajął 6. miejsce w C8 i 1. w C5. W mistrzostwach zajął 2. miejsce i był jednym z niewielu kierowców w serii, który zdobywał punkty w każdym wyścigu, wraz z liderem Rafaelem Camarą. W Niemczech zajmuje nawet 6. miejsce w serii po zdobyciu pierwszego w karierze podium na torze Hockenheim.