Szczyt szczupaków – Alpine i Dumas na podium, Shute zachowuje tytuł

Za swój pierwszy udział w Pikes Peak Alpine podium wraz z Raphaëlem Astierem, za Romainem Dumasem i jego Fordem SuperVanem. Robin Shute, będący już zwycięzcą w 2022 r., wygrał 101. edycję amerykańskiego wspinaczki górskiej.

opublikowany 25/06/2023 à 17:28

Doriana Grangiera

Alpine odniósł sukces w swoim zakładzie na Pikes Peak © Antonin Vincent / DPPI

• Dwóch Francuzów monopolizuje podium Pikes Peak podczas 101. edycji tego najbardziej legendarnego wyścigi górskie na świecie ! Romain Dumas, jadąc swoim 1400-konnym Fordem SuperVanem, uzyskał fantastyczny czas 8'47″682 i uplasował się na 2. miejscu.
  • Rekordzista na trasie o długości 19,9 km znalazł się w ciągu 7 sekund od zwycięstwa, które wygrał Robin Shute na swoim Wolf TSC-FS. Brytyjczyk, zwycięzca z 2022 roku, zachowuje koronę.
  • Za swój pierwszy udział w Pikes Peak Alpine ze swoim A110 Pikes Peak zajmuje trzeci stopień podium. Raphaël Astier uzyskał czas 9'17″412 i zajął 2. miejsce w kategorii Open. Ardéchois bije swój własny rekord, który osiągnął w 2019 roku w kategorii Time Attack 1 (9'23'721). W klanie francuskim zakład zakończył się sukcesem z czasem przekraczającym oczekiwania.
  • Philippe Sinault: „Nasza symulacja dała nam czas 9'17″7! Raphaël odjechał w 3. sektorze, choć jest to część, którą zna słabiej. To wspaniale, postąpił słusznie. Emocje są mocne, trzeba tylko zobaczyć twarze członków zespołu. Jest to zwieńczenie 6 miesięcy pracy nad tym samochodem. Po to uprawiamy ten sport, dla tych emocji. Na eksplozję trzeba było czekać 9 minut. To wspaniale, nie możemy zapominać, że to my jesteśmy małymi kciukami w tej kategorii. »