Dakar – Sébastien Loeb współpracował z Peugeotem w 2016 roku

Sébastien Loeb potwierdził swój udział w Dakarze 2016 wraz z Peugeotem. Alzatczyk zagra u boku Carlosa Sainza, Stéphane’a Peterhansela i Cyrila Desprèsa.

opublikowany 29/09/2015 à 09:28

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

Dakar – Sébastien Loeb współpracował z Peugeotem w 2016 roku

AUTOhebdo mówiło o zainteresowaniu Sébastiena od ponad roku Loeb dla Dakaru. Dziewięciokrotny mistrz świata WRC potwierdził swoje zaangażowanie na kolejne wydarzenie, gdzie odnajdzie swojego drugiego pilota Daniela Elenę do oceny na etapach Ameryki Południowej. „ Dakar bardzo różni się od wyścigów, którym obecnie się poświęcam. To będzie bardzo długo, ponad dwa tygodnie! i będę potrzebował wytrzymałości, aby poradzić sobie z samochodem na takim dystansie. To inne podejście do wyścigów. Dowiem się wszystkiego w styczniu.”– skomentował Alzatczyk.

Jak zapowiadaliśmy na początku miesiąca, Sébastien Loeb przeprowadzi testy w Maroku w firmie Carlos Sainz od 3 do 9 października. Francuz będzie pracował na modelu 2008 od 2015 roku, natomiast Hiszpan będzie pracował nad nową wersją DKR16. „Kiedy próbowałem Peugeot 2008 DKR w czerwcu, od razu mi zaimponowała. I od tego czasu bardzo się to rozwinęło!… Biegałem w oparciu o bardzo szczegółowe notatki: in rajd rajdowy, czasami trzeba znaleźć właściwy tor i zaimprowizować swoją trajektorię. Poza tym po raz pierwszy w zawodach jechałem samochodem z silnikiem Diesla. Dzięki temu mam wiele do odkrycia i chętnie nauczę się jeszcze więcej! »

Prezentacja wideo kierowców Peugeota na Dakarze 2016

0 Zobacz komentarze)