Rallycross: mistrzowie są znani

Davy Jeanney, Steven Bossard, Marc Morize, David Vincent i Maximilien Eveno zostali mistrzami pięciu dyscyplin Rallycross na zakończenie rundy finałowej w Dreux.

opublikowany 18/10/2010 à 19:09

Steven Bossard i Marc Morize, mistrzowie odpowiednio dywizji 1A i D3, byli pewni tytułu już przed ostatnią rundą Dreux do tego stopnia, że ​​Steven Bossard pozwolił nawet swoim przeciwnikom walczyć bez niego. Zasada liczenia najgorszego wyniku zakłóciła zakończenie mistrzostw, gdyż najwyższą nagrodę zapewniono także dwóm innym kierowcom, Davy'emu Jeanneyowi w D1 i Maximilienowi Eveno w Logan Cup. Ostatecznie tylko David Vincent zapewnił sobie koronę w ten weekend, w Dreux, w D4.

Ten ostatni miał jednak bardzo zły weekend, zakwalifikował się jedynie do finału B D4, a finał A wygrał Yvonnick Jagu (Audi A3 F2000). Pomimo tego rozczarowania David Vincent (Renault Clio II RS Maxi F 2000) zdobył kilka brakujących punktów, aby zapewnić sobie tytuł i zdobyć trofeum FFSA.tv. Ze swojej strony Maximilien Eveno w Pucharze Logana Rallycross, uhonorował nagrodę, wygrywając ostatni w tym roku finał A, wyprzedzając Xaviera Briffauta.

W D1 Davy Jeanney (Citroën Xsara?WRC?) był pewny tytułu i przybył do Dreux bez presji. 23-letni kierowca zdobył tylko kilka punktów, przegrywając w finale B, a finał A wygrał Jérôme Grosset-Janin (Citroën C4?WRC?), przed Davidem Meslierem (Renault Clio III RS?WRC?). . W D3 do finału A w Dreux dotarł także utytułowany Marc Morize. Jednak pilot miał dobry początek Peugeot 207 a rapidement pris le tour joker, avant de s?accrocher plus tard avec la Toyota Corolla de Christophe Saunois. C?est finalement Christophe Wilt, en Ford Fiesta MK7, qui a remporté la finale.

Steven Bossard, utytułowany dwa spotkania temu, nie startował w Dreux. W D2 ostatni finał w tym roku wygrał David Olivier (Renault Logan), wyprzedzając Adeline Sangnier (Citroën Saxo S1600).