Yann Ehrlacher zamyka debaty na Isola 2000

Trzy rundy Andros e-Trophy i trzech różnych zwycięzców na Isola 2000. Sezon pozostaje bardziej nierozstrzygnięty niż kiedykolwiek.

opublikowany 08/01/2022 à 21:47

Gautier uspokaja

Drugie zwycięstwo w sezonie Yanna Ehrlachera © Bruno Bade

Aby poznać zwycięzcę rundy w najbliższą sobotę na Isola 2000, absolutnie nie możesz przegapić pierwszej sesji kwalifikacyjnej. Rzeczywiście, po dzisiejszym porannym wyczynie Oliviera Pernauta, dziś po południu sesję tę wygrał Yann Ehrlacher za kierownicą M Racing Dupessey 01. Dobry występ w Q2 był zasługą panującego mistrza JB Dubourga, który ostatecznie uplasował się na swoim miejscu Renault Zoe widnieje na górze grafiku.

Dlatego też Super Polak był świadkiem rywalizacji trzech silnych zawodników mistrzostw, Auréliena Panisa, który w ten weekend spisał się nienagannie, dołączając do swoich dwóch przyjaciół w walce o pole position w wyścigu w peletonie.

Dorian Boccolacci występuje w każdy weekend © Bruno Bade

Yann Ehrlacher w końcu pokonał JB Dubourga i objął prowadzenie w superfinale, remisując punktowo z kierowcą DA Racing. Ten ostatni wyścig weekendu był oczywiście dużym wyzwaniem dla wszystkich kierowców i była to szczególnie nerwowa walka, której mogliśmy być świadkami. Na początku drugiego okrążenia JB Dubourg popełnił błąd, ciągnąc za sobą Doriana Boccolacciego. Dar niebios dla Aurélien Panis, który skorzystał z okazji i zajął 2. miejsce.

Yann Ehrlacher odniósł swoje drugie zwycięstwo w sezonie na koniec 6 okrążeń, wyprzedzając Auréliena Panisa i Doriana Boccolacciego, którym udało się obronić trzecie miejsce na podium.

Ogólny ranking Elite Pro po Isola 2000:

Zastąpić Romain Grosjean za kierownicą Zoe GMD Pellets Pierre-Louis Loubet nabrał rozpędu przez cały weekend i zajął bardzo dobre 6. miejsce. Wiedząc, jak uzależniające są lody, nie byłoby zaskoczeniem ponowne zobaczenie mistrza świata WRC2 2019 już wkrótce.

Wzorowa konsekwencja Jimmy’ego Claireta © Bruno Bade

W kategorii Elite młody Edgar Maloigne, który w tym sezonie debiutuje na lodzie za kierownicą Saintéloc Racing Audi A1, odniósł swoje pierwsze zwycięstwo przed królową dnia Clémentine Lhoste i liderką mistrzostw Jimmy Clairet, który w dalszym ciągu zbiera duże punkty z regularnością... mistrza.