Lans-en-Vercors – Wyścig 1: Ehrlacher uderza mocno

Yann Ehrlacher zdominował pierwszy wyścig rozegrany w piątkowy wieczór w Lans-en-Vercors (Isère) i wykorzystał mniej udany ruch Aurélien Panis, aby zbliżyć się do mistrzostw.

opublikowany 20/01/2024 à 10:10

Doriana Grangiera

© Bruno Bade / Grégoire Sigaud

• Pełna kartka dla Yanna Ehrlachera (Invivo AS01) w pierwszym wyścigu weekendu w Lans-en-Vercors, czwartej i przedostatniej rundzie sezonu. Trofeum Androsa. Alzatczyk zdobył pole position i wygrał superfinał pierwszego wyścigu w piątkowy wieczór, wyprzedzając Nathanaëla Berthona (Peugeot e208) i Dorian Boccolacci (AS01).
  • Dwukrotny mistrz świata WTCC, autor najlepszego czasu kwalifikacji w Q2, zachował przewagę wynikającą ze swojego pole position podczas superfinału, nie poddając się Nathanaëlowi Berthonowi. Już pierwszego dnia zdobył łącznie 67 punktów, co jest dobrym wynikiem, który pozwala mu znaleźć się o 22 punkty do lidera mistrzostw, Auréliena Panisa, który zajął 5. miejsce.
  • Jean-Baptiste Dubourg, podwójny zwycięzca zeszłotygodniowego wyścigu Isola 2000, również zbliża się do lidera mistrzostw: ze swoim 4. miejscem w superfinale traci 23 punkty do Auréliena Panisa, zajmującego 3. miejsce w klasyfikacji generalnej.
  • Christophe Ferrier wygrał „mały” finał z wygodną przewagą nad swoim najbliższym prześladowcą, Sylvainem Pussierem. Po raz pierwszy w sezonie Olivier Panis zajął 3. miejsce w Małym Finale, a tym samym 9. miejsce w klasyfikacji generalnej 1. wyścigu.