4H w Portimão – Nowe pole position dla Charlesa Milesiego z COOL Racing

Charles Milesi zdobył pole position w wyścigu 4-godzinnym w Portimão. Francuz pokonał Fedinanda Habsburga (Algarve Pro Racing) i Nycka de Vriesa (G-Drive). United Autosports i TF Sport ustanowiły najlepsze czasy w LM P3 i LMGTE.

opublikowany 23/10/2021 à 15:54

Walenty GLO

To staje się nawykiem. Po Spa-Francorchamps Charles Milesi ponownie zdobył pole position w wyścigu 4-godzinnym w Portimão. Francuz umieścił Oreca 07 – Gibson z COOL Racing na pierwszym miejscu przed Algarve Pro Racing i G-Drive Racing, ustanawiając czas 1:30.812. Ferdynand Habsburg zajął drugie miejsce z wynikiem 0.177 i Nycka de Vriesa w kwalifikacjach stanął na podium z wynikiem 0.293.

Rankingi kwalifikacyjne LM P2 znajdziesz TUTAJ

Przeczytaj także > Obwód Portimão wyjaśniony przez Charlesa Milesiego

Po raz pierwszy od czterech wyścigów Laurents Hörr nie ustanowił najlepszego czasu w LM P3. Niemiec musiał zadowolić się trzecim miejscem na swoim Duqueine M30 – D08 – Nissan numer 4 firmy DKR Engineering z czasem 1:36.488, 0.116 za Ligierem JS p320 – Nissan numer 2 z United Autosports wysunął się na prowadzenie w swojej kategorii o 1 :36.372 podpisał kontrakt z Wayne'em Boydem. Drugie miejsce zajął zawodnik z numerem 320 Inter Europol Competition Ligier JS p13 – Nissan z czasem 1:36.431 ustanowionym przez Ugo de Wilde.

Rankingi kwalifikacyjne LM P3 znajdziesz TUTAJ

W LMGTE Ross Gunn ustanowił najlepszy czas zAston Martin Vantage AMR numéro 95 de TF Sport en 1:39.209. Le Britannique a devancé Gianmaria Bruni sur la Porsche RSR 911 – 19 numéro 77 de Proton Competition à 0,480 et Alessia Rovera sur la Ferrari numer 89 AF Corse na poziomie 0.542.7