4H Spa – EL2: Racing Team Turkey przed Algarve Pro Racing

Zawodnicy LM P2 Pro-Ams byli w dobrej formie podczas drugiego treningu swobodnego z 2-godzinnego wyścigu w Spa, uzyskując najlepszy czas dla Racing Team Turkey przed Algarve Pro Racing.

opublikowany 24/09/2022 à 12:03

Walenty GLO

Niklas Kruetten był najszybszy w drugim treningu wolnym z 2 godzin w Spa (fot. Florent Gooden / DPPI)

Druga i ostatnia sesja bezpłatnego treningu w ramach 4-godzinnego Spa, piąta i przedostatnia runda sezonu WIĄZY, długo był niezdecydowany. Ostatecznie najlepszy czas sesji uzyskał Charlies Eastwood tuż przed południem. Irlandczyk przejechał swoje najlepsze okrążenie z czasem 2:07.756 za kierownicą #34 Racing Team Turkey. Pokonał inny samochód zgłoszony do LM P2 Pro-Am, Algarve Pro Racing nr 47, prowadzony przez Alexa Pieroniego, o 0.151 sekundy. Fabio Scherer stanął na podium tej sesji z czasem 0.880 sekundy w 43. konkursie Inter Europol.

Malthe Jakobsen zdominował kategorię LM P3 za kierownicą #320 COOL Racing Ligier JS P17 – Nissan z czasem 2:16.669. Młody Duńczyk znacznie zyskał przewagę nad Kay van Berlo (United Autosports nr 3) z przewagą 1.739 sekundy. Xavier Lloveras uplasował się na trzecim miejscu z numerem 10 w Eurointernational.

W LM GTE najszybszy był konkurs protonowy nr 93 z czasem 2:20.507, wyprzedzającAston Martin Vantage AMR nr 69 firmy Oman Racing z TF Sport i Ferrari 488 GTE Evo nr 57 firmy Kessel Racing.