4H w Spa – Kwalifikacje: Yifei Ye umieszcza COOL Racing na pole position

Yifei Ye był najszybszy w kwalifikacjach do 4-godzinnego wyścigu w Spa i zapewnił COOL Racing pole position.

opublikowany 24/09/2022 à 15:29

Walenty GLO

Yifei umieszcza COOL Racing na pole position w wyścigu 4 Hours of Spa (fot. Florent Gooden / DPPI)

Yifei Ye był najszybszy w kwalifikacjach w sobotnie popołudnie w Spa. Chiński kierowca zwyciężył w pojedynku z Patrickiem Piletem (IDEC Sport) o 0.307 sekundy, zdobywając pole position w czasie 2:03.544. Nicolas Jamin był trzeci ze stratą 0.628 sekundy do Panis Racing. Dobra akcja francuskiego zespołu przed wyścigiem, ponieważ w tę niedzielę Prema wystartuje dopiero z ósmej pozycji. Sesję przerwała czerwona flaga po zjechaniu z toru Fabio Scherera za kierownicą zawodów nr 43 Inter Europol.

Bezkompromisowa w ćwiczeniu latającego okrążenia w tym sezonie Malthe Jakobsen zdobyła piąte pole position w tylu rundach w LM P3. Młody Duńczyk z COOL Racing swoje najlepsze okrążenie pokonał w czasie 2:11.062, wyprzedzając Kay van Berlo (United Autosports nr 3) o 0.860 sekundy i Nico Pino (Inter Europol Competition nr 13) o 1.171 sekundy, zdobywając kapelusz Ligiera- sztuczka.

W GTE Pro Conrad Grunewald zdominował tę kategorię od początku do końca. Kierowca American Kessel Racing pokonał Ahmada al Harthy'ego (Aston Martin AMR nr 69 Oman Racing z TF Sport) o 1.111 sekundy, a Diego Alessi (Ferrari 488 GTE Evo nr 32 od Rinaldi Racing) o 1.223 sekundy.