ELMS – Dragonspeed w pierwszym rzędzie w 4h Spa

Dragonspeed umieścił swoje dwa LMP2 w pierwszym rzędzie w 4h of Spa. Ben Hanley zdobył pole position z numerem 21. Sesję zdominowały Oreca 07.

opublikowany 23/09/2017 à 14:53

Dupuis

Oreca 07 były w centrum uwagi podczas kwalifikacji do 4 Hours of Spa. Ben Hanley zdobył pole position na 21. okrążeniu belgijskiego toru z czasem 2'02''457. Złoty kierowca załogi był prawie cztery dziesiąte przewagi nad siostrzanym samochodem w barwach G-Drive Racing prowadzonym przez Ryo Hirakawę, który zajął miejsce w pierwszym rzędzie. Graff Racing uzupełnił pierwszą trójkę z numerem 39 Enzo Guibberta.

United Autosports uratowało zaszczyt Ligiera dzięki czwartemu miejscu, które zajął Filipe Albuquerque, który i tak uplasował się na prawie dziewięciu dziesiątych straty do wzorca i przed Graffem Oreca 07 z numerem 40 Richarda Bradleya. Andrea Pizzitola zajął szóste miejsce w zawodach Algarve Pro Racing Ligier nr 25, przed zawodami nr 23 Panis Barthez Nathanaëla Berthona i nr 28 Idec Sport Racing Paula-Loupa Chatina.

Dallara P217 pozostaje w tyle, zajmując ostatnie miejsca w tej kategorii. Załoga nr 27 SMP Racing Egora Orudżewa, która zwyciężyła w ostatniej rundzie na torze Paul-Ricard (Var), najlepiej plasuje się na dziewiątej pozycji, tracąc prawie dwie sekundy do wzorca.

Mikkel Jensen zdobył pole position w LMP3. Kierowca AT Racing Ligier JS P3 z numerem 9 uzyskał czas 2'13''634, ponad siedem dziesiątych przewagi nad zespołem United Autosports z numerem 3 i numerem 2, Wayne'em Boydem i Seanem Rayhallem, prowadzącymi w mistrzostwach.

En GTE, Matteo Cairoli a décroché la pole au volant de la Porsche 911 RSR de Proton Competition. L’Italien a réalisé un temps de 2’16’’757 en devançant de près d’une demi-seconde l’Aston Martin Vantage TF Sport prowadzony przez Nicki Thiim na czele rankingu kierowców w tej kategorii. TO Ferrari brytyjski samochód podąża za nim, a Will Stevens zajmuje trzecie miejsce w JMW Motorsport z numerem 66, przed Spirit of Race z numerami 55 i 51 Matta Griffina i Andrei Bertoliniego.