ELMS – zakłady DragonSpeed ​​na Oreca 05

Amerykańska struktura kierowana przez Eltona Juliana wystawi Oreca 05 LM P2 w 2016 roku w ELMS. Debiut samochodu zaplanowano na Sebring w Stanach Zjednoczonych.

opublikowany 22/08/2015 à 12:36

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

ELMS – zakłady DragonSpeed ​​na Oreca 05

Jeden ze sztandarowych programów zespołu Szybkość smoka w 2016 roku będzie się kręcić wokół Europejski Le Mans Serie. Przyzwyczajony do zawodów GT po drugiej stronie Atlantyku, amerykański zespół zdecydował się zwrócić na LM P2 na Oreca 05, zwycięzcy tej kategorii w Le Mans z KCMG.

Szef Eltona Juliana dołączy do tej nowej przygody przez Henrika Hedmana i Frankiego Montecalvo, którzy już grają dla DragonSpeed ​​w Pirelli World Challenge na Mercedes SLS-AMG GT3. „To krok planowany od jakiegoś czasu, wyjaśnia Julian. Nasze zaangażowanie w wyścigi długodystansowe i sprinterskie na przestrzeni ostatnich pięciu lat pozwoliło nam zbudować silny zespół i rozwijać naszych kierowców.

Wiem, że ludzie w Oreca i ich zwycięstwo w Le Mans w czerwcu pokazali, że znaleźli właściwą równowagę pomiędzy szybkością i trwałością. Zaangażowanie się w to wydawało nam się bardzo interesujące WIĄZY, kontynuując nasz program GT w Ameryce Północnej. »

Debiut wyścigowy Oreca 05 firmy DragonSpeed ​​planowany jest jednak na terytorium Ameryki przy okazji 12 godzin Sebring 2016 na Florydzie, druga runda przyszłości IMSA Mistrzostwa samochodów sportowych WeatherTech. Europejska baza DragonSpeed ​​​​zostanie utworzona w pobliżu siedziby Oreca, a pierwszy test prototypu planowany jest w Paul Ricard (Var).

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz