ELMS – emocjonujący finał podczas 4-godzinnego wyścigu w Estoril

Walka o tytuły zapowiada się intensywna podczas 4-godzinnego wyścigu w Estoril, szczególnie w LMP2, gdzie trzy drużyny mogą jeszcze zdobyć tytuł.

opublikowany 12/10/2015 à 16:37

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

ELMS – emocjonujący finał podczas 4-godzinnego wyścigu w Estoril

Wyścig 4 Hours of Estoril, który odbędzie się 18 października w Portugalii, będzie finałem sezonu WIĄZY. LMP3 to jedyna kategoria, która zna swoich zwycięzców wraz z Sir Chrisem Royem i Charliem Robertsonem w Ginetcie nr 3 Team LNT. Do zdobycia pozostaje jeszcze sześć z ośmiu tytułów.

Największe napięcie powinny dawać mecze LMP2, gdyż w walce o tytuł nadal walczą trzy drużyny. Jeśli załogaGibson 015S-Nissan nr 38 firmy Jota Sport w składzie Filipe Albuquerque, Simon Dolan i Harry Tincknell zajmą pierwsze miejsce na torze w Portugalii, mając zaledwie jeden punkt przewagi nad trio Garym Hirschem, Jonem Lancasterem i Björnem Wirdheimem, również zgłoszonym na Gibsonie 015S, tym razem w barwach Sporty motorowe Greavesa.

Oreca 05 z Thiriet firmy TDS Racing swoje szanse również będą mieli, Ludovic Badey i Pierre Thiriet tracą do liderów dziesięć punktów. Do finału dołączą dwaj kierowcy nr 46 Mikołaj Lapierre kto zastąpi Tristana Gommendy'ego.

Nie mniej niż sześć załóg może nadal mieć nadzieję na koronę w GTE, nawet jeśli Andrea Rizzoli, Mikkel Mac i Johnny Laursen wezmą udział w wyścigu Ferrari nr 60 z Wyścigi Formuły są na dobrej pozycji, mając 19 punktów przewagi nad najbliższymi przeciwnikami, czyli nikt inny jak Marc VDS Wyścigi. Zespół Marca van der Stratena, którego BMW prowadzi Andy Priaulx, Henry Hassid i Jesse Krohn, będzie chciał zabłysnąć jego ostatni wyścig w sportach motorowych.

Sytuacja w GTC może stać się jeszcze bardziej napięta, ponieważ Franck Perera, Dino Lunardi i Éric Dermont, kierowcy BMW Z4 GT3 nr 59 Wyścigi TDS na szczycie kategorii, mają tylko 13 jednostek przewagi.

Należy pamiętać, że Graff Racing postawi pierwsze konkurencyjne kroki Ligiera JS P3 w Estoril.

Bezpłatny trening odbędzie się w najbliższą sobotę, 17 października o godzinie 09:30 i 14:18. Kwalifikacje odbędą się 8 stycznia o godzinie XNUMX:XNUMX przed startem w południe (czasu francuskiego).

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz