LMS: Aston Martin wygrywa od początku

Od swojego pierwszego oficjalnego udziału w serii Le Mans Aston Martin zwyciężył wraz z 007 załogą Charouz/Enge/Mücke, wyprzedzając Pescarolo nr 16 z Boullion/Tinseau i Courage-Oreca nr 10 z Ortelli/Senna.

opublikowany 05/04/2009 à 18:35

Prowadził przez większą część wyścigu i miał ponad czterdzieści sekund przewagi nad rywalemAston Martin 007 Stefana Mücke na czterdzieści minut przed metą Pescarolo nr 16 Christophe'a Tinseau stracił przewagę po wjechaniu na tor samochodu bezpieczeństwa (unieruchomienie na torze drugiego oficjalnego Astona Martina).

Gdy tylko wyścig został wznowiony, Stefan Mücke nieuchronnie wrócił za Christophe'em Tinseau, aby w końcu go wyprzedzić i definitywnie objąć prowadzenie na dwadzieścia pięć minut przed metą.

Autor wzorowego wyścigu, zespół Ortelli/Senna (bratanek Ayrtona startował w LMS) za kierownicą Courage-Oreca nr 10 dziedziczy trzeci stopień podium po rezygnacji z drugiego oficjalnego Astona Martina od Primat/Ramos /Tokarz. To także godny uwagi debiut zespołu Signature w pierwszym wyścigu w tej dyscyplinie, ponieważ powierzony francuskiej załodze Ragues/Mailleux Courage-Oreca zajął 3. miejsce w klasyfikacji generalnej.

W LMP2 zespół Racing Box umieścił swoje dwie Lole na 1. i 3. miejscu, a Ginetta Zytek z zespołu Quifel-ASM, prowadzona zwłaszcza przez Francuza Oliviera Pla, uplasowała się na 2. miejscu.

W GT1 Lamborghini Murcielago (IPB Spartak Racing) z Rusinov/Kox zwyciężył przed Corvette C6-R (Luc Alphand Aventures) z Alphand/Goueslard/Clairay o 2 okrążenia i Saleen S7R (Larbre Compétition) z Berville/Dumiez / Zacchia z 5 turami.

Enfin, en GT2, la Porsche RSR (Team Felbermayr – Proton) confiée aux pilotes de la marque, Marc Lieb et Richard Lietz, l’emporte devant une armada de Ferrari F430.

Pełna relacja w Auto Hebdo, w kioskach w przyszłą środę.